'Oneerlijke concurrentie Marktplein slecht voor centrum én industrieterrein'

06 nov 2015, 21:45 Nieuws
tubbergen centrum
Redactie

De gezamenlijke winkeliers en horeca in Tubbergen geven via hun ondernemingsvereniging OHT aan dat ze blij zijn met de beslissing van de gemeenteraad om geen detailhandel op het lokale industrieterrein toe te staan. Daarmee doelt de club van voornamelijk middenstanders impliciet op Marktplein Tubbergen, gestart door de zussen Iris en Tine Bekhuis.

"We zien in de steden en grotere kernen om ons heen dat leegstand op de loer ligt. En wat dat doet met een centrum", zo laten de ondernemers weten. "In plaats van een dreigende leegstand is juist versterken nu het motto. Een stevige steun in de rug voor de winkeliers die zich gezamenlijk in willen zetten voor dat levendige winkelcentrum. Wij gunnen de inwoners van de gemeente Tubbergen een charmant, levendig centrum waar alle inwoners trots op kunnen zijn. Uiteindelijk hebben we daar allemaal baat bij."

'Oneerlijke concurrentie'

Afgelopen dinsdag stemde de gemeenteraad in met een nieuwe detailhandelsstructuurvisie

die voor zowel Dinkelland als Tubbergen geldt. Wat de OHT betreft is het een belangrijke mijlpaal, dat vindt dat hiermee de discussie over dreigende versnippering van de lokale detailhandel in z'n geheel van tafel is. "Een recent voorbeeld dat deze discussie goed weergeeft is de vestiging van Marktplein op het industrieterrein. Een prachtige formule door 2 enthousiaste jonge ondernemers, maar helaas wel op de verkeerde locatie en dus zonder vergunning. Natuurlijk is het mooi dat er detailhandel bij komt in Tubbergen en ook is de wens om zich op een industrieterrein te vestigen wel begrijpelijk. Iedere ondernemer weet dat een goedkopere locatie met veel parkeerterrein aantrekkelijk is", schrijft het bestuur van de OHT op haar Facebook. "Wat veel mensen zich echter niet realiseren, is dat een vergunning voor de formule van Marktplein elke vorm van detailhandel in dat pand mogelijk maakt. Vervolgens kan elke kledingwinkel, supermarkt of drogisterij zich vrij eenvoudig op het industrieterrein vestigen. Die versnippering is niet goed voor het industriegebied, èn niet goed voor het centrum. De winkeliers zijn verheugd dat de gemeenteraad dit onderkent en dat een vergunning voor detailhandel om die reden nu en in de toekomst niet mogelijk wordt op het industrieterrein."