Politie staakt onderzoek naar verdachte ‘schietincident’ bij AZC in Albergen

19 sep , 15:53 1-1-2
img 2024 09 26 170821
Redactie

De politie heeft het onderzoek naar het 'schietincident', van 29 augustus jongstleden nabij het asielzoekerscentrum aan de Gravendijk in Albergen, stopgezet.

Die avond, even voor 22 uur, kwamen er meldingen over een schietpartij bij de 112-meldkamer binnen. Het was meteen duidelijk dat er niet is geschoten met scherpe munitie. "Er werd door ons een klein plastic balletje aangetroffen. Dit ‘projectiel’ is waarschijnlijk met een airsoftwapen afgeschoten vanuit de voorbijrijdende personenauto", aldus een politiewoordvoerder.

Een bewoner van het AZC is door dit balletje geraakt. Hoewel het ‘maar’ een rode plek op zijn arm veroorzaakte was de impact van het incident zodanig dat hij aangifte heeft gedaan van bedreiging en eenvoudige mishandeling.

"We hebben meteen een onderzoek ingesteld naar de bestuurder van de auto, de schutter. We hebben diverse beelden bekeken, getuigen gehoord en onderzoek verricht. Dit heeft helaas niet geleid tot een verdachte. We beëindigen het onderzoek naar de verdachte."