Groot Dictee Gemeente Tubbergen 2012

26 aug 2012, 00:11Agenda
schermafdruk 2021 01 06 092903
Wordt met d of t, of allebei? En hoe schrijf je te allen tijde of ten alle tijden ook al weer? Correct spellen; kunnen we dat eigenlijk nog? Die vraag kan vanaf nu beantwoord worden in de vorm van het Groot Dictee Gemeente Tubbergen.Een snel groeiende groep Nederlanders neemt het niet meer zo nauw met de juiste spelling van de Nederlandse taal. Jongeren ontwikkelen door gebruik van sms en twitter een nieuw taalgebruik. Door deze nieuwe media en andere vormen van communicatie, verandert de manier van communiceren en daarmee de aandacht voor correcte spelling.
Wordt met d of t, of allebei? En hoe schrijf je te allen tijde of ten alle tijden ook al weer? Correct spellen; kunnen we dat eigenlijk nog? Die vraag kan vanaf nu beantwoord worden in de vorm van het Groot Dictee Gemeente Tubbergen.
Een snel groeiende groep Nederlanders neemt het niet meer zo nauw met de juiste spelling van de Nederlandse taal. Jongeren ontwikkelen door gebruik van sms en twitter een nieuw taalgebruik. Door deze nieuwe media en andere vormen van communicatie, verandert de manier van communiceren en daarmee de aandacht voor correcte spelling.
Locatie is de aula van scholengemeenschap St. Canisius in Tubbergen. 's Middags zal de juniorversie, voor leerlingen uit groep 8 van de basisscholen uit de gemeente Tubbergen, plaatsvinden. In de avond is het de beurt aan de volwassenen, bestaande uit lezers van TC Tubantia, leerlingen uit de examenklassen van Canisius en prominenten uit de gemeente Tubbergen.
Editie 2011
In 2011 werd het Groot Dictee van de gemeente Tubbergen gewonnen door mevrouw Telgenkamp. Zij maakte slechts 22 fouten in het dictee dat in het algemeen als zeer moeilijk werd beschouwd. Tweede werd mevrouw Horsthuis met 32 fouten, derde was mevrouw Huisman met 33 fouten. Er deden 34 mensen mee aan het dictee dat bestond uit ruim 500 woorden en werd voorgelezen door burgemeester Mervyn Stegers. De tekst bevatte een flink aantal hersenkrakers als exuberant, soesa en skatet. Maar ook in principe minder moeilijke woorden als onmiddellijk en shampoos werden door velen verkeerd gespeld. Een gemiddeld aantal van 64 fouten viel de deelnemers zelf enigszins tegen.
loading

Loading