Reutum maakt zich op voor de elfde Dom Verdan Loop

29 mei , 18:26 Agenda
20240623 07 54 00
Dom Verdan Loop

In de vroege ochtend van zondag 22 juni 2025 klinkt het startschot voor de elfde editie van de Dom Verdan Loop in Reutum.

Het aftellen is begonnen: nog maar twee weken tot de inschrijving sluit. Wie nog mee wil doen, moet er snel bij zijn. De populaire 10 kilometer is inmiddels uitverkocht, maar voor de andere onderdelen is inschrijven nog mogelijk tot en met Tweede Pinksterdag.

'Vroeg uit de veren'

De vroege start is inmiddels een traditie: de eerste deelnemers vertrekken al om 7 uur. Dankzij dit 'vroeg uit de veren-concept' rennen deelnemers als het ware de zon tegemoet, dwars door het Twentse landschap - terwijl de ochtendnevel nog boven de velden hangt.

Het uitdagende parcours voert over zowel verharde als onverharde paden en laat een deelnemer op sportieve wijze genieten van de serene natuur die ontwaakt met de dag. Na de finish komt iedereen bijeen op het sfeervolle Kuierplein in hartje Reutum voor een welverdiend ontbijtbuffet, een traditie die het evenement extra bijzonder maakt. Voor veel deelnemers is dat de kers op de taart: samen eten, napraten en genieten van de sfeer.

Lokale betrokkenheid en Reutumse sponsoren

Zo’n evenement kan natuurlijk niet zonder plaatselijke steun. Naast de inzet van vele vrijwilligers uit Reutum en omstreken is er een breed draagvlak vanuit lokale bedrijven. De organisatie spreekt van “een onmeunig mooie samenwerking” met de hele gemeenschap. “Zonder hen geen Dom Verdan Loop,” aldus voorzitter Ilse ter Haar. “We zijn supertrots dat we dit samen met lokale sponsoren kunnen realiseren. Het brengt mensen bij elkaar en laat zien wat je in een klein dorp als Reutum samen kunt bereiken.”

Inschrijving

Inschrijven voor de Dom Verdan Loop 2025 kan eenvoudig online via www.domverdan.nl t/m Tweede Pinksterdag (maandag 9 juni 2025), tenzij het maximumaantal deelnemers eerder is bereikt (zoals bij de 10 km, die inmiddels vol zit).

Deelname aan de hardlooponderdelen is uitsluitend mogelijk via voorinschrijving. Alleen wandelaars kunnen gebruik maken van na-inschrijving en zich op de dag zelf melden bij het Kultuurhoes Reutum, tussen 7.05 en 8.30 uur.

Vroege start

  • 10 km: 7 uur
  • 21,1 km: 8.30 uur
  • 5 km: 8.45 uur
  • Kidsrun: vanaf 11 uur
  • 10 km wandelen: start tussen 7.05 en 8.30 uur

Startnummers zijn uiterlijk een kwartier voor de starttijd op te halen buiten bij het Kultuurhoes (Kerkstraat 77) in Reutum. Na de inspanning staat er voor alle deelnemers een ontbijtbuffet klaar.