Direct boetes voor hondenbezitters bij overtredingen

01 mei 2013, 14:56 Gemeente
midhv8u5vj1w39q1btdtknh0o 229963
Onbekend

De gemeenten Dinkelland en Tubbergen krijgen vaak klachten over overlast van hondenpoep. Veel mensen geven aan hondenpoep een groot probleem te vinden als het gaat om fijn en prettig wonen. Hier willen ze graag samen met de inwoners wat aan doen.

De gemeenten Dinkelland en Tubbergen krijgen vaak klachten over overlast van hondenpoep. Veel mensen geven aan hondenpoep een groot probleem te vinden als het gaat om fijn en prettig wonen. Hier willen ze graag samen met de inwoners wat aan doen.

Wethouder Steggink van de gemeente Dinkelland: "De gemeenten willen graag de problemen voor zijn en stellen zich liever preventief dan handhavend op. De gemeente Dinkelland heeft in 2012 de pilot hondenpoep gestart. Het doel van de pilot was om, samen met de inwoners van de wijk Kerkuil, te bekijken hoe hun woon- en leefomgeving netjes kan blijven, zonder overlast van hondenpoep op de stoep. Wat duidelijk uit het project bleek dat duidelijke communicatie naar hondenbezitters toe over verscherpte handhaving een preventieve werking had. Toch bleek na afloop dat de speellocatie nog onvoldoende schoon was. De bewoners beaamden dit en lieten weten dat de vervuiling vooral plaatsvindt op tijden dat er weinig of geen toezicht is, bijvoorbeeld in de avonduren. Daarom gaan we nu meer controleren en hondenbezitters die zich niet aan de regels houden bekeuren."

De gemeente Tubbergen heeft onlangs een onderzoek naar beheer openbaar groen gedaan via het burgerpanel. De inwoners van de gemeente waren tevreden over het onderhoud van het openbaar groen. Wel bleek uit het onderzoek dat hondenpoep een grote ergernis is.

De gemeenten hebben besloten om meer te gaan controleren op hondenpoep, ook in de avonduren. In plaatselijke verordeningen staan regels over 'verontreiniging door honden'. Deze regels zijn:

  1. Hondenbezitters moeten er voor zorgen dat de hond niet poept

    • op de straat en/of stoep
    • op een kinderspeelplaats, zandbak of speelweide
    • op een openbaar gras/openbare grasvelden

  2. Hondenbezitters moeten een schepje of ander voorwerp bij zich hebben om de poep van hun hond(en) op te kunnen ruimen
  3. Hondenbezitters zijn niet strafbaar als ze meteen de poep opruimen als de hond poept waar het niet mag

Hondenbezitters die zich niet aan de regels houden worden direct bekeurt. De bekeuringen zijn als volgt:

  • Hond los laten lopen op de weg: €90
  • Hond laten lopen in/op speelplaats, zandbak of speelveld: €130
  • Hondenpoep laten liggen: €130
  • Afval op de grond gooien/achterlaten: €360

De gemeenten hopen dat dit lik-op-stuk-beleid preventief werkt. "We willen samen met de inwoners zorgen voor een een schone buurt", aldus Steggink.