'Niets mis met parkeerbeleid in Tubbergen'

09 apr 2014, 15:10 Gemeente
cm8zmh9mq73vw2sdx2od9acfd parkeerkaart
Mark Mensink

De gemeentelijke controleurs die daar waar nodig automobilisten bekeuren, doen goed werk. Dat concludeert burgemeester Mervyn Stegers, die ook aangeeft zelf nergens last van te hebben bij het parkeren rond het gemeentehuis. "De blauwe zone is er voor het winkelend publiek en er is plaats genoeg. Als ik hoor dat er gedoe over is, moet ik meteen denken aan het verhaal van de 2 werknemers. De één zei 'goh, wat heb ik een eind moeten lopen' toen die 's ochtends binnenkwam en de ander zei juist 'goh, ik had meteen een parkeerplek'. Beide hebben ze hun auto bij het zwembad neergezet. Alleen, de laatste kwam niet hier vandaan.""Ik snap het ook niet zo goed, de kritiek die af en toe de kop op steekt", zo valt wethouder Gerrit Ophof hem bij. "Volgens mij is de blauwe zone bedoelt om voor goede doorstroming te zorgen, dat men niet te lang blijft parkeren. Dan kunnen de volgende klanten er namelijk hun auto neerzetten, enzovoorts. Wat je echter soms hoort is dat werknemers van de bedrijven in het centrum er hun auto niet meer kwijt kunnen. Maar daarvoor is de blauwe zone ook helemaal niet."

Volgens burgemeester Stegers is het maar net hoe men het ziet. "Als je in Enschede of een andere grote stad gaat winkelen, moet je eerst een heel stuk lopen vanaf je parkeerplaats naar de binnenstad. Dan is dat volstrekt normaal. Maar bij wijze van spreken loop je het dorp uit, als je diezelfde afstand in Tubbergen zou afleggen. En dan wordt er hier al over geklaagd als je een keer 50 of 100 meter moet lopen."

De burgemeester ging ook nog in op een ingezonden brief dat onlangs in een huis-aan-huisblad stond en waarover enige commotie ontstond. Inmiddels blijkt de vork anders in de steel te zitten dan de schrijfster deed voorkomen. Stegers: "De dame die dat geschreven heeft, had al eerder een bon gekregen. Op een plek waar ze haar parkeerschijf niet had gebruikt. Vervolgens reed ze naar het gemeentehuis om er te stemmen, waarna ze de bon pas ontdekte. Ze schreef dat de tijd en plaats op de bon niet klopte en dat was ook inderdaad zo; die was van het moment waarop ze aan de Almeloseweg geparkeerd stond, een tijdje daarvoor dus. In een excuusbrief heeft ze dat ruiterlijk toegegeven."

Controles

Naast de controle op foutgeparkeerde auto's, voeren de medewerkers van de Noaberkracht-afdeling Veiligheid & Handhaving ook andere diensten in het afgelopen jaar controles uit. Het gaat hierbij in totaal om de taakvelden milieu, bouwen en ruimtelijke ordening, brandveiligheid, APV en bijzondere wetten en kinderopvang. Politie, brandweer, waterschap en GGD zijn hierbij ook betrokken.

Afgelopen jaar is er extra aandacht geweest voor een zestal projecten. Het zijn projecten die door een groter dan gemiddelde complexiteit worden uitgevoerd met meerdere toezichthouders en/of handhavingspartners. Maar ook om projecten die een langdurig karakter hebben. Het betrof de volgende projecten: luchtwassers, keten en hokken, externe veiligheid, mobiele handhaving, illegale bewoning recreatiewoningen en hondenpoep.