Ontbijt in het gemeentehuis voor kinderen Mariaschool uit Langeveen

08 nov 2017, 17:39 Gemeente
burgemeestersontbijt 2017 tubbergen
Gemeente Tubbergen

Vanmorgen ontbeten 17 kinderen van de Mariaschool uit Langeveen samen met burgemeester Wilmien Haverkamp-Wenker en wethouder Erik Volmerink.

Veel kinderen slaan 's ochtends nog steeds hun ontbijt over, blijkt uit verschillende onderzoeken. Of ontbijten niet gezond. "Een gezond ontbijt is belangrijk", vindt burgemeester Haverkamp-Wenker. "Het zorg voor energie om te leren, spelen en sporten. Het is goed om dit onder de aandacht te brengen bij kinderen en dat hebben we vanmorgen op een leuke manier gedaan." Burgemeester Haverkamp is één van de 270 burgemeesters in Nederland die in de week van Het Nationaal Schoolontbijt mee hebben gedaan aan het Burgemeestersontbijt.

De kinderen, de voltallige leerlingenraad van de Langevener basisschool, maakten tijdens het ontbijt kennis met de burgemeester en wethouder Volmerink. Zo wilden ze graag weten waarom zij burgemeester van Tubbergen wilde worden. Ook vonden de kinderen het heel bijzonder dat Haverkamp-Wenker hiervoor een brief aan de koning moest schrijven. Tevens werd de glazen ambtsketen uitgebreid bewonderd. "Het feit dat de kinderen in de leerlingenraad van de basisschool zitten gaf een mooie wending aan de kennismaking", vertelt ze. "Zij zijn voor de basisschool eigenlijk net zo als de gemeenteraad is voor de gemeente Tubbergen. Daarom was het natuurlijk extra leuk dat we ook in de raadszaal zaten." Mochten de kinderen een keer terug willen komen om te ervaren hoe een raadsvergadering gaat, dan zijn ze van harte welkom.

Cheque

Aan het eind van het bezoek overhandigde burgemeester Haverkamp-Wenker een cheque met een bedrag van €100 aan de kinderen. Dit bedrag betaalt zij symbolisch voor het ontbijt dat de kinderen hebben verzorgd en is een donatie aan stichting Leergeld Tubbergen. Gezinnen met minimale financiële middelen kunnen een beroep doen op deze stichting als ze bepaalde activiteiten voor hun kinderen niet kunnen betalen.

Stichting Leergeld biedt kansen aan kinderen in de leeftijd van 4 tot 18 jaar om te kunnen deelnemen aan activiteiten op het gebied van onderwijs, sport, cultuur of welzijn.