
Op 21 september 2013 heeft de burendag op het Leuvinksveld plaatsgevonden. Dit is een landelijke dag waar de buurt zich voor had ingeschreven.Tijdens die burendag, waar veel inventarisatie, een informatiebijeenkomst met buren, gesprekken met de dorpsraad en gemeente Tubbergen/Noaberkracht etc. aan vooraf is gegaan, hebben de buurtgenoten flink gerooid in de wijk. Op eigen kracht, zodat er meer herplant kon en mocht worden. Ook de aanschaf van een extra speeltoestel, in de vorm van een nestschommel, is mede gelukt dankzij een financiering van de St. Welzijnsbevordering Harbinkhoek/Mariaparochie en het Oranjefonds. De gemeente heeft de overige kosten voor haar rekening genomen.
Een voorbeeld van het actieve burgerschap. Buurtbewoners hebben de rooiwerkzaamheden voor hun rekening genomen. Minder overheid, meer samenleving resulteerde daardoor in veel nieuwe aanplant van struiken en bomen.
Tot slot is afgelopen vrijdag in het speelveldje een prachtige nestschommel geplaatst. Deze schommel is mede gefinancierd door de Stichting Welzijnsbevordering Harbrinkhoek Mariaparochie, het Oranjefonds en de gemeente Tubbergen. Jong en oud zijn erg tevreden met het eindresultaat. Het buitenspelen kan dus weer beginnen.
