
Een voorbeeld voor andere scholen, dat is het idee achter het predicaat dat staatssecretaris Dekker van Onderwijs vanmiddag een aantal scholen heeft opgespeld. Daaronder ook de Mariaschool in Reutum.In totaal kregen 28 basisscholen, 36 middelbare scholen en 12 scholen voor speciaal onderwijs uit heel Nederland het predicaat uitgereikt. Het erkennen en waarderen van excellente scholen maakt deel uit van de actieplannen voor het basisonderwijs (Basis voor Presteren) en voortgezet onderwijs (Beter Presteren). Hiermee wordt samen met het onderwijsveld ingezet op verhoging van de prestaties van leerlingen, verbetering van de onderwijskwaliteit en vergroting van de kwaliteit van leraren en schoolleiders.
Het is het 2e jaar op rij dat de predicaten worden uitgereikt. De Mariaschool uit Reutum is nieuw op de lijst van excellente scholen.
Excellente scholen zijn scholen die zowel op de kernvakken als daarbuiten uitzonderlijke resultaten behalen. Ook kijkt de jury welke de predicaten uitdeelt naar de aandacht die de school heeft voor leerlingen die het erg goed doen of voor leerlingen die juist extra hulp in de klas nodig hebben. De selectie gebeurt op basis van de volgende criteria:
Vorig jaar waren er nog 52 excellente scholen. Van de huidige 76 zijn er 39 die ook vorig jaar het predicaat excellent kregen en er zijn 37 nieuwe. Voor het predicaat Excellente School 2013 hadden zich 141 scholen aangemeld.
