
Hoe zat het ook alweer met het 'kofschip' en de 't'? Schrijffoutjes maakt bijna iedereen en dat is het voor sommigen maar wat leuk om de ander erop te wijzen... Vandaag werd het Junior Dictee voor basisscholen weer gehouden bij Canisius in Tubbergen. En het ging er fanatiek aan toe, ook op de publieke tribune waar ouders en leraren vol spanning toekeken op de deelnemertjes.
Antivirusapp, wespentaille, mannequin, drieëndertig, paardenbloempluisblazen, aller-allermeest en dyslexie waren wel de moeilijkste woorden die de leerlingen vanmiddag moesten opschrijven. Dit uit een gedicht van Annet Jacobs, die het ook persoonlijk voorlas.
Iedere school vaardigde 2 van hun beste spellers uit voor de strijd. Behalve de individuele winnaar was er ook een beste school en groep 8, met respectievelijk Mariaschool Langeveen en groep 8b van de Wiekslag in Tubbergen.
Bente Ottenschot (Wiekslag) eindigde op de eerste plaats met enkel 12 foutjes. Iris ter Groot (2, Mariaschool Langeveen) en Anne Haverkort (3, Aloysiusschool) volgden op gepaste afstand. Volgens juryvoorzitter René Oude Alink was het voor die laatsten nodig de formulieren 3 keer na te kijken, aangezien ze zo dicht op elkaar zaten. Uiteindelijk bleek er toch 1 schrijffoutje (21 t.o.v. 22) meer gemaakt te zijn door de nummer 3 dan de nummer 2.



