Cameratoezicht tijdens Mega Carnavalsparty Albergen

22 feb 2014, 18:32 Nieuws
schermafdruk 2021 01 06 092903
Twentse Verlichte Carnavalsoptocht

Het hele festivalterrein aan de Ootmarsumseweg te Albergen, waar morgen na de Alberger carnavalsoptocht een groot feest losbrandt, is via bewakingscamera's te overzien. Her en der zijn ze opgehangen, ook in de feesttenten. En in een zogenaamde regiewagen zitten gespecialiseerde beveiligers die 'een oogje in het zeil houden'. "Bij 7.000 of 8.000 mensen kan er iets gebeuren, zo simpel is het. Het is echt niet zo dat mensen constant bespied worden of zoiets. Integendeel, maar bij zoveel mensen is het gewoon erg lastig overzicht houden. Gelukkig wordt het door deze nieuwe plek, een andere indeling en de camera's toch nog een stuk makkelijker", legt Pim Borgerink namens de organisatie uit.Borgerink verwacht dat door het cameratoezicht eventuele escalaties eerder opgemerkt worden. "Daarnaast zal de geregistreerde informatie meer bewijs opleveren over de oorzaak van een incident en de aanwezigen personen. Men gaat al vrij snel in discussie met de beveiliging. Ze ontkennen het zowat altijd; ze geven het vaak de ander op kop. Door het inzetten van de camera's is zoiets natuurlijk zinloos. De door ons ingehuurde beveiligers en de mensen achter de bar hebben een eigen 'oortje' in en hebben eigenlijk constant contact met elkaar. Sowieso kunnen we morgen sneller ingrijpen - indien nodig. Want nog liever hebben we een geweldig feestje, daarvoor doen we het uiteindelijk. Niet voor niets zijn we al maanden met de voorbereidingen bezig en proberen we alles tot in de puntjes te regelen."

mhd704g15v88gus1n888k3bsb

De andere opzet van de 'Alberger party' komt o.m. tot uitdrukking in de ruimere tenten. Althans, dat lijkt zo. Want volgens de organisatie is er maar 50 m2 bijgekomen. "Dat is natuurlijk niet veel, maar er zijn nu 3 tenten i.p.v. als het ware 2 grote. De bezoekers zullen echt het gevoel hebben dat er meer ruimte is, terwijl dat dus nog wel meevalt. We willen een net zo gezellig feest als altijd. Met voor elk wat wils en de volgende bar altijd op 10 of 15 meter afstand. Wel is het nu wat logischer ingericht, met tevens een grote buitenplaats of terras. Want het is natuurlijk flink dooi morgen en wellicht breekt ook de zon nog mooi door", zo hoopt Borgerink.

oo5wxoly2b8t79vpgqcazlxj4

Vandaag hield de organisatie een open dag voor buurtbewoners en andere belangstellenden. Ook enkele jongeren kwamen alvast even een kijkje nemen, waaronder de vriendengroep van Teun Bramer. "Echt mooi opgezet zo. Ook goed dat je nu aan alle kanten weg kunt, in geval van nood natuurlijk. Het is super ingericht en fijn dat er meerdere stijlen zijn waar ze bepaalde soorten muziek draaien. De prijs van de toegangskaartjes is iets omhoog gegaan, maar dat vertaalt zich wel qua kwaliteit. Je krijgt er zo wel wat voor weer. Morgen gaat sowieso heel mooi worden, absoluut."

vz90oovrwdg3sl9a9e1tkhm7k