
Vijftig jaar geleden fronste menigeen de wenkbrauwen bij het zien van een man in een lingeriewinkel. Nu kijkt niemand er meer van op en steeds vaker wordt de jaarlijkse ruiker voor verjaardag of trouwjubileum vervangen door een intiem cadeau uit de lingeriewinkel. Lingerie is volgens Astrid Eijsink, eigenaresse van Diva's, de taboesfeer allang ontstegen.
Schaars geklede paspoppen bevolken de etalage van Diva's aan de Grotestraat in Tubbergen. Regelmatig worden zij ontdaan van hun schaarse goed om vervolgens getooid in de nieuwste ondermode het straatbeeld te sieren. Astrid Eijsink begon in oktober 2013 haar eigen zaak. "Zo lang ik werk, werk ik in de lingerie", vertelt de onderneemster. "In Amsterdam ben ik bij Hunkemöller begonnen, per toeval eigenlijk. Dit beviel me zo goed dat ik bij terugkomst in Twente aan de slag ging bij Lingerie Jeannot in Tubbergen. Veertien jaar later sloot de zaak en na verschillende sollicitaties vroeg een vertegenwoordiger of een eigen winkel niet iets voor mij was", blikt Eijsink terug op de aanleiding. "Daar had ik al eens over nagedacht en ik besloot de gedachte om te zetten in realiteit." Oktober 2014 werd Diva's geopend waarmee aan de behoefte werd voldaan om in eigen dorp voor lingerie terecht te kunnen. Het assortiment heeft de Tubbergse aangevuld met bad- en nachtkleding. Alles van hoge kwaliteit. “Veel vrouwen zijn zich bewust dat merklingerie mooier zit en langer de goede vorm houdt."
Mannen kunnen er terecht voor boxerschorts en nachtgoed. "Er rust geen taboe op de aanschaf van lingerie", weet Eijsink. "Ook het feit dat ik in het dorp zelf woon, weerhoudt klanten er niet van bij Diva's te komen. Mannen komen hier zelfs binnenlopen met het verzoek om hulp voor de aanschaf van lingerie voor hun vrouw of vriendin. Bijvoorbeeld voor onder de kerstboom of voor de trouwdag. Soms hebben ze een maat bij zich en zoeken we samen naar een mooi setje. De meeste mannen weten precies wat ze willen, het zijn eigenlijk de makkelijkste klanten", geeft de expert aan. "De kleuren ivoor en wit laten ze vaak links liggen, zwart is altijd goed. Afgelopen kerst kocht een mannelijke klant een mooie duster voor zijn vrouw. Aangezien de maten die ze menen te weten niet altijd helemaal kloppen, komen vrouwen weleens items ruilen. Ook na kerst kwam de eigenaresse van de nieuwe duster de winkel in. 'Was het niet goed?', vroeg ik. 'O jawel', antwoordde zij. 'Maar mijn dochter wil er ook graag een.' Dat zijn mooie situaties. Of een man wiens vrouw een cadeau kwam ruilen omdat hij haar iets 'groter' had ingeschat. Ze kon er gelukkig wel om lachen."
Toch kunnen ook vrouwen volgens Eijsink nog heel wat leren over goed zittende lingerie. "Veel vrouwen dragen een te kleine beha", weet ze door haar ervaring. "Dat komt doordat vastgehouden wordt aan het maatlabel. 'Deze maat heb ik jaren', hoor ik veelvuldig. Maar het gaat niet alleen om de letter van cupmaat en de centimeters omvang. Die kunnen wel worden gebruikt als leidraad maar zijn niet zaligmakend. Elk merk heeft z'n eigen maatvoering. Duitse lingerie valt ruim terwijl de Franse en Italiaanse merken kleiner uitvallen. Tevens passen niet alle modellen bij elke vrouw. Daarom is het ook zo belangrijk dat een beha wordt gepast. Soms steek ik een andere maat achter het gordijn en zijn vrouwen verbaasd dat die beha zo goed zit. Ja, na al die jaren kan ik het aardig inschatten,” lacht Eijsink. “Naarmate de jaren verstrijken, verandert een lichaam. De beha maat verandert dan mee. Het allerbelangrijkste is dat een beha goed en comfortabel zit."
Diva's heeft onderkleding in alle soorten een maten. Corrigerend ondergoed, hippe setjes voor tieners en push-up beha's zelfs tot cup F. "Het is echt niet zo dat alleen slanke vrouwen mooie lingerie kunnen dragen. Een volle buste kan ook erg mooi uitkomen in een push-up beha."
Alhoewel de winter net is aangestipt op de kalender, is Diva's alweer druk bezig met de wintercollectie voor volgend jaar. Bestelde goederen hebben een lange weg te gaan vooraleer ze in de winkels liggen dus moet aardig vooruit worden gekeken. Volgens Eijsink is al vroegtijdig bekend wat de trends voor de komende seizoenen zijn. "Deze zomer zijn het neonkleuren, aquablauw, koraal en dierenprinten die de boventoon voeren." En niet alleen kleuren zijn aan mode onderhevig. Zo worden strings van de troon gestoten door hipsters en zijn naadloze slips in opmars. Door de toenemende animo voor online winkelen denkt Eijsink erover om bij de fysieke winkel een online shop te beginnen. "Dat brengt veel werk met zich mee maar ik denk dat er genoeg interesse voor is."
Het assortiment wil ze in de toekomst verder uitbreiden met winkel gerelateerde spullen zoals huispakken. Erotisch getinte lingerie zal de winkel echter niet bereiken. "Ik heb welgeteld één jarretelgordel in de winkel hangen maar daar is nooit vraag naar. Het kijken naar- en kopen van lingerie mag de schaamte dan wel voorbij zijn, dergelijke lingerie is voor Diva’s een stap te ver."