Een team koks en bbq-enthousiastelingen uit Geesteren, Tubbergen en Australië heeft afgelopen zaterdag de eerste prijs behaald tijdens een wedstrijd van de Steak Cookoff Association. Dit is een Amerikaanse organisatie die het barbecueën van biefstukken tot een ware kunst verheven heeft en in Texas een officieus WK organiseert. Met het binnenslepen van de hoofdprijs heeft het team hiervoor een uitnodiging gekregen.
Frank Timmerhuis en zijn vader, Wouter Echtermeier, Herman ter Wee, Brad Hansen en Niek Masselink doen dit jaar aan zo'n 20 wedstrijden mee onder de naam ' low and slow meister '. "De animo in Europa voor barbecueën is donders aan het opkomen, zo merk ik. Vorig jaar waren dat er nog 6 of 7. Ik geloof dat er 7 wedstrijden waren, maar dat we er eentje overgeslagen hebben. Dit jaar al veel meer, wel 20. Binnenkort in Hasselt, België. Daarna - ik meen - in Hoofddorp, enzovoorts. En waren er toen iedere keer een kleine 10 deelnemers, nu is dat aantal telkens een stuk hoger. Zaterdag in Amsterdam zo'n 40 of 45, waarbij er 15 meededen aan de 'cookoff'-wedstrijd van de 3 Amerikanen die hun organisatie voorstelden", legt Timmerhuis uit.
Fort Worth, Texas. Deze stad in Amerika is in oktober het wereldcentrum wat barbecueën aangaat. Sowieso staan de Verenigde Staten bekend om hun bbq-cultuur, maar in het zuiden van het land is het nog nadrukkelijker aanwezig dan elders. "Ze waren zelfs voor hun begrippen behoorlijk onder de indruk van de grootte van onze 'super smoker', de barbecue waar we mee werken dus. Wilden 'm bij wijze van spreken mee naar huis nemen, iets wat nogal lastig is", lacht Timmerhuis. "Als het goed is, iedereen moet natuurlijk wel kunnen überhaupt, gaan we er in oktober heen. Maar eens kijken hoe we het daar gaan doen." De circa 5 meter lange smoker is vernoemd naar een wild zwijn: Smoking Boar II.