Genoeg kansen voor ondernemers door gebruik van 'social media'

28 sep 2012, 14:59 Nieuws
a1uxcicrepzo1uafzcpnq4po0 178566

Leren van elkaar, dat is wel het hoofdmotto van MANS Twente. Het ondernemersnetwerk had daarom afgelopen dinsdag IT-ondernemer Martijn Veltmann uitgenodigd om eens uit te leggen hoe bedrijven de 'social media', zoals b.v. Facebook, kunnen inzetten voor hun doelen. De wat grotere bedrijven zijn daarop meestal al wel actief, maar ook voor ZZP'ers biedt het genoeg kansen. En aangezien MANS Twente uit bijna alleen maar kleine zelfstandigen bestaat, was de zaal van De Herterij in Geesteren goed vol.

Leren van elkaar, dat is wel het hoofdmotto van MANS Twente. Het ondernemersnetwerk had daarom afgelopen dinsdag IT-ondernemer Martijn Veltmann uitgenodigd om eens uit te leggen hoe bedrijven de 'social media', zoals b.v. Facebook, kunnen inzetten voor hun doelen. De wat grotere bedrijven zijn daarop meestal al wel actief, maar ook voor ZZP'ers biedt het genoeg kansen. En aangezien MANS Twente uit bijna alleen maar kleine zelfstandigen bestaat , was de zaal van De Herterij in Geesteren goed vol.

Ondernemers willen zo veel mogelijk omzet realiseren voor zo min mogelijk kosten. Het profileren van een bedrijf, zeker t.o.v. de concurrentie, is daarbij natuurlijk van belang. Als men het bedrijf niet kent, dan zal men er ook niet snel iets kopen. Maar het kost dus i.i.g. wat moeite om bekendheid te krijgen, en vaak ook nog eens (veel) geld. Het gebruik van social media kan dat laatste een heel stuk verminderen.

Wel is het zo dat niets vanzelf gaat en dat het tijd kost. "Zet daarbij je ervaring centraal en ga niet je product pushen," aldus Veltmann. Hij doelt daarmee op het feit dat veel ondernemers hun product willen promoten, terwijl het veel beter is om je kwetsbaar op te stellen en je (potentiële) klanten te vragen wat ze ervan vinden of hoe ze ermee omgaan. Zo creëer je interactie, een must bij het gebruik van social media.

Klik hier voor de presentatie van Martijn Veltmann.