Prins Bram en adjudant Rob aan het roer in het Papsleef’ndorp

07 nov , 22:11 • Nieuws
Hoogheden
De Papsleef'n
Met een spectaculaire opkomst zijn zaterdagavond 7 november de nieuwe hoogheden van CV de Papsleef’n gepresenteerd.
Tijdens een feestelijke editie van ‘De Pappot Geet Los’ in residentie Zaal Kottink werden Prins Bram en Adjudant Rob onthuld als het nieuwe hooghedenduo van het Papsleef’ndorp. Samen met hun hofdames Marloes en Pleunie staan zij aan het roer tijdens het carnavalsseizoen 2026-2027. De twee hoogheden kennen elkaar al 35 jaar, zijn collega's én directe buren.

Spectaculaire onthulling

De spanning was zaterdagavond voelbaar in zalencentrum Kottink, waar vele carnavalsliefhebbers zich hadden verzameld voor de bekendmaking van de nieuwe hoogheden. Om 21.00 uur werd de opkomst spectaculair geopend met een dansoptreden van de junioren jong, junioren oud en senioren dansmariekes. Zelfs de Raad van Elf liet zich van zijn beste danskant zien en versterkte de dansmariekes tijdens de feestelijke opening.
Vervolgens werd de pappot onder begeleiding van de oud-sleutelhoogheden de zaal binnengebracht. Onder luid gejuich kwam daaruit de nieuwe Prins tevoorschijn: Prins Bram. Daarna volgde de onthulling van Adjudant Rob. Samen met hun hofdames Marloes en Pleunie vormen zij het nieuwe viertal dat CV de Papsleef’n dit carnavalsseizoen vertegenwoordigt.
Prins Bram Braakhuis (39) is getrouwd met Hofdame Marloes Braakhuis-Haarhuis (41). Samen hebben ze twee kinderen, Mijs (7) en Guus (5). Naast zijn werk als hovenier bij tuincentrum Heerdink, voetbalt Prins Bram bij RKVV STEVO. Ook is hij samen met hofdame Marloes actief bij buitenlocatie ’t Oale Hoes, waar uiteenlopende feesten en bijeenkomsten plaatsvinden.
Adjudant Rob Freriksen (39) vormt samen met hofdame Pleunie Klein Haarhuis (32) en hun kinderen Maas en Cato een gezin. Net als Prins Bram werkt hij als hovenier bij tuincentrum Heerdink. In zijn vrije tijd houdt hij zich onder andere bezig met motorcross en het draaien van een geheime zender. Daarnaast genieten de twee kameraden graag samen van een biertje.

Al 35 jaar onafscheidelijke kameraden

Prins Bram en adjudant Rob zijn echte Geesternaren in hart en nieren. Ze groeiden allebei op in het dorp en kennen elkaar al vanaf hun eerste schooljaren. Hun vriendschap begon in groep 1 van de Aloysiusschool in Geesteren. Gedurende hun hele basisschooltijd zaten ze bij elkaar in de klas. Ze groeiden op aan de Hanenslag en de Mensinkkamp, op een steenworp afstand van elkaar, en maakten deel uit van dezelfde kameradengroep. Die groep bestaat nog altijd.
Inmiddels zijn de hoogheden al zo'n 35 jaar kameraden en sinds bijna twee jaar ook directe buren. Daarnaast werken ze allebei als hovenier bij tuincentrum Heerdink.
Een hechte band die volgens prins Bram de keuze voor zijn adjudant vanzelfsprekend maakte. "Rob ligt mij na aan het hart. We hebben dezelfde slappe humor, delen vaak dezelfde mening en hebben respect voor elkaars gedachten. Er is een supergoede klik", vertelt Prins Bram.

Noaberschap als lijfspreuk

De bijzondere band tussen beide hoogheden komt nadrukkelijk terug in hun lijfspreuk: ‘n echt’n Papsleef hoalt n'n Noaberschop hoog.
Voor Prins Bram en Adjudant Rob betekent noaberschap veel meer dan alleen naast elkaar wonen. Het draait om voor elkaar klaarstaan, elkaar helpen waar nodig is en op een goede manier met elkaar omgaan. Niet alleen tussen buren, maar ook binnen verenigingen en de gemeenschap.
Dat noaberschap brengen de hoogheden zelf al jarenlang in de praktijk. Als kameraden, collega's en buren hebben ze elkaar regelmatig geholpen. Samen met hun hofdames willen ze deze gedachte tijdens het komende carnavalsjaar uitdragen.

Carnaval van jongs af aan

Beide hoogheden hebben een sterke band met het Geesterse carnaval. Prins Bram deed al vanaf de basisschool mee aan de Papsleef'noptocht. Samen met zijn kameraden bouwde hij carnavalswagens, aanvankelijk met een bus en aanhanger van de vader van Adjudant Rob. Later werd er gebouwd in de loods van Willem Booijink en bij tuincentrum Heerdink.
Uiteindelijk sloten de kameraden zich aan bij carnavalsvereniging De Kroegtijgers, waarvan prins Bram vanaf de oprichting lid was. Adjudant Rob omschrijft zichzelf als een Kroegtijger van het eerste uur.
Ook hofdame Marloes heeft een bijzondere band met het carnaval. Haar vader is zowel prins als adjudant geweest en zelf verzorgde ze jarenlang de grime bij De Papsleef’n. Het carnaval is daarmee ook binnen de families van de nieuwe hoogheden stevig geworteld.

Samen aan het roer in het Papsleef’ndorp

Met hun jarenlange vriendschap, gedeelde carnavalsverleden en bijzondere band als directe buren vormen prins Bram en adjudant Rob een hooghedenduo dat midden in het Geesterse carnaval staat. Samen met hofdames Marloes en Pleunie zijn ze klaar om het Papsleef’ndorp voor te gaan in een nieuw carnavalsseizoen.
Van de eerste feestavond tot de laatste carnavalsactiviteiten: de hoogheden kijken uit naar een jaar vol feest, gezelligheid en mooie momenten met carnavalsvereniging De Papsleef’n en alle carnavalsliefhebbers in Geesteren. En één ding staat daarbij voorop: necht’n Papsleef hoalt n'n Noaberschop hoog.
loading

Loading articles...

Loading