
Op uitnodiging van de Tubbergse politiek neemt een afvaardiging van Provinciale Staten komende vrijdag de situatie omtrent het landbouwverkeer in Fleringen onder de loep. Het landbouwverkeer tussen Weerselo en Tubbergen mag namelijk geen gebruik maken van de hoofdbaan van de provinciale Jan van Arkelweg (N343), wel van de parallelweg. Het probleem met die parallelweg is echter dat die dwars door het dorp gaat.De volksvertegenwoordigers krijgen o.m. de situatie ter hoogte van de school te zien.
De gevaarlijke situatie is veel Fleringers een doorn in het oog, maar een oplossing is niet meteen voor handen. Dat komt doordat het alternatief, een mogelijke omleidingsroute voor het landbouwverkeer via de Breemorsweg, volgens sommigen te ver omrijden is.
Het bezoek van de provinciale delegatie komt nadat verschillende Fleringse vertegenwoordigers recent inspraken tijdens een commissievergadering in Zwolle. Daar werd nogmaals gewezen op de gevaarlijke situatie in het dorp.
De gemeente Tubbergen ziet graag dat landbouwverkeer bij de kruising bij Fleringen de Jan van Arkelweg oprijdt, tot bovenop de es richting Tubbergen. Daar kan dat verkeer weer via de parallelweg rijden. De provincie wil daar niet aan i.v.m. de doorstroming van het verkeer.
Ook afgevaardigden van de gemeenteraad, het college van B&W, de dorpsraad en LTO zullen tijdens het bezoek aanwezig zijn.
Begin juli gaan de Provinciale Staten een besluit nemen over de verkeerssituatie in Fleringen.