Rabobank: 'Samen-werken in Twente'

24 jul 2012, 19:55 Nieuws
schermafdruk 2021 01 06 092903

De VN heeft 2012 uitgeroepen tot het Jaar van de Coöperatie vanwege de bijzondere bijdrage van coöperaties aan sociaal-economische ontwikkelingen wereldwijd.

De VN heeft 2012 uitgeroepen tot het Jaar van de Coöperatie vanwege de bijzondere bijdrage van coöperaties aan sociaal-economische ontwikkelingen wereldwijd.

De Twentse Rabobanken vieren het Jaar van de Coöperatie met een unieke samenwerking. Klanten kunnen foto's insturen die aansluiten op het thema: 'Samen-werken in Twente'. De mooiste ingezonden foto's worden geplaatst in de weekkalender, die de Rabobank elk jaar aan haar klanten beschikbaar stelt.

Tot 5 september a.s. kunnen foto's ingestuurd worden waarbij 'Samen-werken in Twente' op originele of bijzondere wijze in beeld wordt gebracht. Daarnaast zijn wij benieuwd welke foto u het mooist, ontroerendst of meest aansprekend vindt. Uw stem bepaalt mede de winnaars van de fotowedstrijd!

Het online stemmen kan tot 5 september 2012 via www.rabokalender2013.nl .

Coöperaties

Er zijn verschillende typen coöperaties. Zo is de coöperatieve ondernemingsvorm in Nederland sterk vertegenwoordigd in de land- en tuinbouw. Agrarische ondernemers leveren hun product, zoals suikerbieten, bloemen of zuivel, aan hun verwerkende coöperatie of een coöperatieve veiling. Maar ze hebben ook coöperaties opgericht voor de toelevering van goederen en diensten, zoals veevoer. Dit worden aan- en verkoopcoöperaties genoemd. Coöperaties waarvan de leden producenten zijn worden ook producentencoöperaties genoemd.

Er zijn ook consumentencoöperaties, waarbij de leden afnemers zijn en in principe geen ondernemer hoeven te zijn. Denk aan coöperatief bankieren of een coöperatieve supermarkt. Coöperatief verzekeren is ook een mogelijkheid, waarbij financieel overschot kan terugvloeien naar de leden.

Naast de Rabobank zijn ook PGGM, AB Oost, Coop Supermarkten en Univé voorbeelden van coöperaties.