
Als vanouds, maar dan op Koningsdag en niet meer met Hemelvaartsdag zoals in de jaren '80 en '90. Zeker wel ongedwongen, lichtjes alternatief. Kingpop Vasse blijkt een gouden greep, al is het maar gezien de hoeveelheid bezoekers die het festival gisteren trok.Dus geen Springpop of Dauwpop Vasse meer, zoals toen, maar absoluut wel diezelfde sfeer en eenzelfde soort locatie. Dat is wat 'bedenker' Paul Bossink voorstond. Ditmaal in een weiland met boomgaard aan de Denekamperweg. "Jarenlang was Vasse 'the place to be' op Hemelvaartsdag. Dat evenement bestaat echter niet meer. Eigenlijk is het toentertijd aan z'n eigen succes ten onder gegaan. Het hele dorp was bommetje vol, met 20 man politie ter controle. Onder meer te paard. Een aantal inwoners maakte zich zorgen en trok bij de destijds nieuwe burgemeester Houben aan de bel. Volgens hen was het niet veilig genoeg en de rust was weg. Tja, sommigen hadden er zakelijk belang bij dat het juist wel rustig was in om het dorp. De toenmalige organisatie heeft daarop de eer aan zichzelf gehouden en is ermee gestopt. Het is een jaar helemaal niet georganiseerd, daarna is het nog een paar jaar geprobeerd op het terrein van de voetbalclub. Maar eigenlijk was de sfeer eruit, zo'n groot veld is ook totaal anders dan voorheen de situatie was. Ook had het last van Dauwpop in Hellendoorn, dat toen net eigenlijk groot aan het worden was. In de jaren '90 is het dus helemaal gestrand, echt donders jammer. Daarom eigenlijk zijn we hiermee begonnen", legt Bossink uit.
Maar in Vasse is er met Pinksteren al de Pareldagen en Hemelvaartsdag zit daar te dicht op om dan opnieuw een festival te beginnen. Bossink: "Waarom dan niet op Koninginnedag, zo vroeg ik me al jaren geleden af. En vorig jaar, met de troonswisseling, was hèt moment om hiermee te starten. Het was maar een idee, net als de naam Kingpop. Ik heb 2 oud-organisatoren gevraagd om hun mening, helemaal vrijblijvend. Zo van 'wat je vind je ervan?', net als aan Mirel Scholten Linde en Marcel Pol. Met z'n vijven hebben we een geweldige avond gehad, die eerste keer dat we bij elkaar zijn gaan zitten brainstormen. Maar er werd ook duidelijk dat we tenminste 2 problemen hadden. Ten eerste wisten we niet echt wat er onder de jeugd leeft en ten tweede hadden we organisatietalent nodig." Daarom is er een extra sessie belegd, met vooral meer jongeren. "Daarbij was alles bespreekbaar. Waar heb je behoefte aan? Wanneer moeten we het doen? Enzovoorts. Wat vervolgens bleek, was dat er veel draagvlak voor was. In de zomervakantie hebben we het hen nogmaals gevraagd en bleken alle seinen nog steeds op groen te staan. Er is toen een stichting opgezet met verschillende werkgroepen. Vervolgens hebben we gevraagd wie er - geheel belangeloos - wil meehelpen met het evenement. Opeens waren er 85 mensen toe bereid, een verbluffend aantal dus. Er staat overigens wel een vrijwilligersavond tegenover, net als destijds. Voor sommigen is dat, gezien de gezelligheid die dat destijds ook met zich meebracht, dé reden om mee te helpen. Geweldig toch? Vasse heeft zo weer een eigen festival", aldus Bossink.
Financieel
Een ander probleem bij het opzetten van Kingpop Vasse was het ontbreken van financiën. Naast het zoeken naar sponsoren werd contact gezocht met de toenmalige KPJ, waaruit bleek dat hun rekening van Dauwpop Vasse nog bestond. Na ampel beraad door een aantal oud-bestuursleden van de KPJ, in goed overleg met het bestuur van Kingpop Vasse, is besloten de overgebleven tegoeden beschikbaar te stellen aan de nieuwe organisatie. Daarnaast zijn een aantal sponsoren bereid geweest om dingen op zich te nemen. Zo heeft Frans Veeleers, in ruil voor wat reclame voor biermerk Tukkerspils, zijn perceel ter beschikking gesteld voor het festival. Bossink: "Ook hebben we een Happy Fris bar, voor jongeren tot 18 jaar. De gemeente helpt daarbij en denkt mee."