
De werkloosheid in de gemeente Tubbergen neemt alarmerend toe. In absolute aantallen (380 mensen) valt het wellicht nog mee, maar procentueel gaat het om bijna 50% stijging in een jaar tijd.
De werkloosheid in de gemeente Tubbergen neemt alarmerend toe. In absolute aantallen (380 mensen) valt het wellicht nog mee, maar procentueel gaat het om bijna 50% stijging in een jaar tijd.
In juli zijn 61 mensen tussen de 15 en 65 jaar werkloos geworden. Dat is een stijging van 19,1% t.o.v. een maand eerder. Toen was 4,5% van de Tubbergse beroepsbevolking zonder werk, tegenover 3,8% een maand eerder. Dat maakte het samenwerkingsverband Regio Twente bekend.
Het aantal mensen met een WW-uitkering is in een jaar tijd met 40,8% gestegen. In juli kwamen er 14 mensen bij.
Volgens Paul Mollink van Regio Twente zijn seizoensinvloeden niet meegeteld, omdat deze niet echt goed te bepalen zijn op lokaal niveau.
Jongeren
Het aantal jongeren in deze gemeente dat op zoek is naar werk, is in een jaar tijd met liefst 108,3% gestegen. In juli 2012 waren er 50 jongeren tussen 15 en 27 jaar op zoek naar een baan, terwijl dat er in juli 2011 nog 24 waren. Exact de helft van de werkloze jongeren is tussen 23 en 27 jaar oud.
Regio Twente signaleert dat de crisis jongeren vooral hard treft in technische beroepen en de hier ruim vertegenwoordigde bouwnijverheid.
Naast een krimp van de werkgelegenheid, lijkt een andere oorzaak het verdwijnen van de Wet Investeren in Jongeren (WIJ). Jongeren vallen sinds dit jaar onder de Wet Werk en Bijstand (WWB) en moeten nu zelf eerst 4 weken werk zoeken. Voorheen kregen zij direct een leerwerk-baan aangeboden.
Vacatures in Twente
Het aantal openstaande vacatures in Twente is in een jaar tijd met 19% gedaald naar 4.250 (eind juli 2012). Vooral in de technische- (-32%) en handelssector (-20%) zijn er minder vacatures door de economische crisis.
Daarnaast zijn veel vacatures voor werkzoekenden niet zichtbaar, want ze worden zonder werving vervuld. Minder vacatures maakt dat een toenemend aantal jongeren en oudere werkzoekenden de aansluiting met het werk op de arbeidsmarkt waarvoor ze zijn opgeleid, dreigt te verliezen.
Ook daalt het aantal beschikbare leerwerk-banen. Terwijl het juist voor nieuwkomers en werkenden zoekend naar ander werk belangrijk is dat ze zich kunnen ontwikkelen in banen. Ook voor de productiviteit en innovatie binnen bedrijven is het praktisch leren belangrijk.