
Over de hele wereld worden er op of rond 1 april nepberichten rondgestuurd, in de hoop mensen op het verkeerde been te zetten. De ene lolbroek is daarbij nòg vindingrijker dan de ander en het is daardoor vaak best lastig om te bepalen of het al dan niet klopt wat beweerd wordt.
De 1 aprilgrap is een wereldwijd fenomeen. Fransen kennen 'poisson d'avril', Vlamingen 'een 1 aprilvis', Engelsen en Amerikanen 'april fool's day'.
De herkomst van de 1 apriltraditie is niet duidelijk. De inname van Den Briel op de Spanjaarden door de watergeuzen in 1572 wordt in Nederland vaak als de oorsprong gezien.
Ook de media doen, soms ongewild, mee aan de 1 aprillol. Het is soms even puzzelen bij twijfelachtige aankondigingen. Is het waar of is het een grap? Wat te denken van het bericht dat vanmorgen op deze website te lezen viel, over de fusie tussen Dinkelland en Tubbergen tot 'Groot-Ootmarsum' ...
Premier Mark Rutte gaat binnenkort koeien melken op een boerderij. Dat staat althans op Nijkerk.Nieuws.nl
te lezen. De plaatselijke LTO prikt nog deze week een exacte datum.
Om ultiem voorbereid te zijn op deze 'dag der slechte grappen' heeft webwinkel Bas-shop.nl een drumstel samengesteld: De BA-DUM-TSS set.
Reizigers kunnen vanaf 1 juni 2014 via CheapShipment.nl een plaats in een vrachtruim van vliegtuigen boeken. De dochteronderneming van CheapTickets.nl werkt met een aantal internationale vrachtvliegtuigen en zorgt ervoor dat iemand alle beschikbare plaatsen in één oogopslag kan vergelijken.
Grolsch is van plan 's werelds langste bierleiding in de grond te stoppen om het gerstenat te transporteren tussen de fabriek in Enschede en het festival de Zwarte Cross in Lichtenvoorde. Op basis van het verwachte succes van deze pilot wordt bepaald of na 2018 ook leidingen naar andere grote horeca-afnemers in Nederland én Duitsland ondergronds worden aangelegd.