Bestuurlijke fout - Column

26 sep , 19:07 • Opinie
AZC in Albergen
Redactie
AZC in Albergen
Dit weekend is er geen Open AZC-dag aan de Gravendijk in Albergen. Om “praktische redenen”, claimt het COA.
Maar dat is natuurlijk klinkklare onzin. Wie écht openstaat voor verbinding en inburgering, graaft zichzelf niet in.
Eerlijkheid voert hier helaas niet de boventoon. De kans dat er niet één buurtbewoner op de stoep staat, is in Albergen namelijk levensgroot. Aan de Gravendijk en omgeving wachten ze immers maar op één feestelijke dag: de definitieve sluiting in september 2034.
Daarom verzint het COA liever een handjevol uitvluchten om de deuren dicht te houden.
Te gevaarlijk?
Twee jaar geleden schoten kwajongens met een erwten- of pluisjespistool tegen de voordeur. Iets wat wij vroeger aan de Mekkelenbergweg ook al deden - toen heette dat gewoon baldadigheid of ruitjetikken. Tegenwoordig geldt dat blijkbaar als een trauma van jewelste, want er rukten maar liefst drie politiewagens voor uit.
Geen tijd?
COA-medewerkers hebben het veel te druk, beweren ze. Waarmee precies, blijft een raadsel. Wellicht zijn ze bang dat ze op zo’n open dag door de mand vallen.
Inbreuk op de privacy van de bewoners?
Tja, dáár heeft het COA wel een punt. Maar ze vergeten gemakshalve de privacyinbreuk die de omwonenden van de Gravendijk ervaren. Sinds de komst van het asielzoekerscentrum voelen de noabers zich niet meer op hun gemak. Wie een paar keer heen en weer fietst over de Gravendijk merkt de veranderde sfeer meteen - en de buurtbewoners kunnen er maar niet aan wennen.
Overigens is Albergen niet het enige dorp dat moeite heeft met een azc. Logisch: in een kleine gemeenschap heerst nou eenmaal niet de grootstedelijke mentaliteit waarin de linkse elite hosanna roept bij de komst van een café met 150 asielzoekers uit Timboektoe. En Albergen is nu eenmaal zo’n een authentiek dorp.
De locatie van dit azc is dan ook een bestuurlijke fout van het eerste uur. En precies dat blijft het college van B&W hardnekkig ontkennen.
Kwibus
loading

Loading articles...

Loading