
Na het teleurstellende gelijkspel tegen Borne (3-3) van vorige week, moest er vandaag worden aangetreden tegen Vasse 1. Eerder dit seizoen had De Tukkers 1 daar alle moeite mee en kwam het niet verder dan 1-1. Dat het ook in Vasse geen makkelijke opgave zou worden bleek wel uit de statistieken. Die ploeg pakte in de laatste 4 duels namelijk 10 punten. De Tukkers 1 bleek echter een maatje te groot. Na een 0-2 ruststand stapte de koploper uiteindelijk met 0-5 van het veld.
Bij De Tukkers1 geen wijzigingen in het basiselftal ten opzichte van de laatste weken. Ingo Kroeze is herstellende van een blessure en zat sinds lange tijd weer bij de wedstrijdselectie. De 1e helft was van beide kanten niet goed. Een lastig bespeelbaar veld en de daarbij komende nonchalance van De Tukkers 1 leidde tot enkele kleine mogelijkheden bij de gastheren. Rik Wiefferink kon aanleggen vanaf twintig meter, maar schoot recht in de handen van doelman Ruud Hesselink. Aan de kant van de bezoekers was Sjoerd Visschedijk dicht bij de openingstreffer. Na een prima individuele actie schoot hij voorlangs.
Na ruim een half uur spelen kwam De Tukkers 1 toch op voorsprong. Joep Egberink werd neergehaald in de zestien en Matthijs Klumpers mocht het buitenkansje benutten. De centrumverdediger stuurde doelman Brunninkhuis de verkeerde hoek in: 0-1. Vorige week tegen Borne werd de 11-metertrap nog genomen door Egberink zelf, maar hij zag zijn inzet destijds op de paal belanden. Op slag van rust breidde Bauke Haarhuis de voorsprong uit. Vanaf de rechterkant krulde hij een vrije trap voor het doel en zag vervolgens dat niemand het leer raakte: 0-2. Dat was tevens het laatste balcontact in een zeer matige 1e helft.
Na rust ging Vasse 1 iets opportunistischer spelen. Met een aanvallend ingesteld middenveld werd geprobeerd om snel na rust iets te forceren. Gevaarlijk was de ploeg wel, maar scoren deed het niet. Ruud Hesselink zag de blauw-witte troepen een aantal keer op zich afkomen, maar echt grote kansen leverde dit niet op. Aan de andere kant was het wel raak. Robin Schär bleef oog-in-oog met de doelman koel en schoot de 0-3 binnen. Niet veel later maakte Bauke Haarhuis het kwartet compleet. Dit keer was Schär de aangever en rondde Haarhuis beheerst af. De Tukkers 1 speelde geduldig en zag toe hoe Vasse 1 continu balverlies leed.
Het zou niet bij 0-4 blijven, want in de slotfase was het Kjell Huisman die het vonnis voltrok. De van A1 opgeroepen aanvaller reageerde attent op een schot van Sjoerd Visschedijk dat werd losgelaten. Daarmee werd de stand op 0-5 gezet. Op basis van de tweede helft een prima overwinning voor de ploeg van trainer/coach Remco van der Weide. Volgende week komt Sportlust Vroomshoop naar Albergen. Dat is de nummer laatst tegen de koploper. In Vroomshoop werd in december de eerste periode in de wacht gesleept middels een 2-1 overwinning. Kan De Tukkers 1 zondag weer een goede stap richting het kampioenschap zetten?
Het tweede elftal van De Tukkers heeft een belangrijk doel voor ogen dit seizoen: nacompetitie halen voor promotie naar de hoofdklasse. Daar is de ploeg van trainer/coach Peter Eidhof hard naar op weg. Koploper Achilles'12 is met 8 punten voorsprong nauwelijks meer in te halen en dus moet via de eindklassering of de 3e periode een ticket voor promotiewedstrijden bemachtigd worden. Afgelopen zondag werd daarin een belangrijke overwinning geboekt. Met RKZVC uit Zieuwent kwam een concurrent op bezoek. Bart Wigger kroonde zich na rust tot matchwinner met het enige doelpunt van de wedstrijd.
Diezelfde Bart Wigger had voor rust al de ideale mogelijkheid op de openingstreffer, maar de gelegenheidsspits schoot tegen de doelman aan. Kort na rust was het John Koopman die in eenzelfde situatie kwam, maar ook hij trof geen doel, waarna de derde keer scheepsrecht was. De Tukkers controleerde het duel vervolgens en zag de bezoekers niet gevaarlijk worden. Door de overwinning blijft de tweede plek behouden. In de strijd om de derde periode gaat het tussen De Tukkers en PH en laat dat nou net de slotwedstrijd van de competitie zijn. Spanning alom dus in de reserve 1e klasse B.