
Na de teleurstellende remise van vorige week tegen UD Weerselo (2-2) konden gisteren de zaken worden rechtgezet door het eerste elftal van De Tukkers. Hekkensluiter De Lutte kwam op bezoek in Albergen. Die ploeg verloor vorige week in eigen huis met 1-6 van BWO en had wat goed te maken. Dit laatste gebeurde niet, want ook De Tukkers 1 walste over de nummer laatst heen. Onder meer door 3 treffers van Ruben Hulshof werd het 7-1.
Met een iets aangepaste speelstijl begon De Tukkers 1 goed aan het duel. Binnen twintig minuten was het dan ook al 2 keer raak. Ruben Hulshof bewees zich een goede vervanger van Tom Gortemaker met zijn neusje voor de goal. De 3e treffer volgde snel. De cornerbal van Sjoerd Visschedijk was op maat voor Hidde Eidhof, die beheerst raak kopte. Hierna werd het spel van De Tukkers 1 slordiger en mochten de bezoekers zelfs enkele keren ruiken aan een tegentreffer. Zover kwam het echter niet, waardoor de ruststand op 3-0 bleef steken.
Na de thee ging de thuisploeg door waarmee het de 1e helft gebleven was. De druk werd er goed opgehouden en dat leverde een terechte strafschop op. Sjoerd Visschedijk werd binnen het 16-metergebied neergehaald en liet het buitenkansje aan Niels van de Weer. Laatstgenoemde zag zijn 11-metertrap echter jammerlijk naast het doel belanden. De ploeg van trainer/coach Remco van der Weide liet zich hierna niet van de wijs brengen en zag al snel de 4-0 op het scorebord. Wederom kwam het gevaar van Sjoerd Visschedijk. Hij passeerde zijn individuele tegenstander en schoot vervolgens beheerst raak.
De Lutte was op dat moment nog niet gevaarlijk geweest en leek wederom op een afstraffing af te stevenen. De 5-0 van Joost Kroeze kwam tot stand na een crosspass van Mart Oude Nijeweeme. Joost controleerde de bal en liet de doelman van De Lutte voor de 5e keer deze middag kansloos. De 6-0 en 2e van Sjoerd Visschedijk was een doelpunt uit het boekje. De assist kwam op naam van Ruben Hulshof, die Sjoerd Visschedijk een niet te missen kans gaf. Even later was eerstgenoemde zelf verantwoordelijk voor zijn 3e van de middag en de 7-0 voor De Tukkers 1. De voorzet van John Koopman was op maat, idem voor de kopbal van de spits op dreef. In de slotfase kwamen de gasten er nog een paar keer uit en dat leverde zelfs nog een treffer op. Hiermee werd de eindstand bepaald op 7-1.
Zondag aanstaande speelt De Tukkers 1 opnieuw een thuiswedstrijd. De tegenstander RSC zal dan veel lastiger zijn om de punten in Albergen te houden dan afgelopen zondag. RSC staat altijd voor volop strijd en met deze tegenstander hebben de Albergenaren het altijd lastig. Trainer/coach Remco van der Weide zal er deze week op de trainingen dan ook flink op hameren, dat alle spelers vanaf het begin van de wedstrijd scherp moeten zijn om een goed resultaat te behalen. Met name voorin beschikt RSC over een aantal gewiekste aanvallers, die vanuit het niets kunnen scoren. De aanvangstijd is 14.30 uur.
Tukkers 2
Na de 5-2 overwinning van vorige week tegen FC Winterswijk moest De Tukkers 2 gisteren op bezoek bij Vogido 2. Voor Vogido zijn de punten hard nodig, aangezien de ploeg niet ver boven de hekkensluiter bivakkeert. De Tukkers 2 doet het daarentegen uitstekend en mogen zelfs denken aan de top drie in de 1e klasse.
In de 1e helft had de thuisploeg uit Enschede het beste van het spel. Het was aan doelman Sander Kemperink te danken dat het bij rust nog 0-0 stond. Tot twee keer toe was Vogido gevaarlijk, maar Sander stond beide keren goed en wist zodoende te keren. De Tukkers 2 kwam er nauwelijks uit en mocht dan ook tevreden zijn met de 0-0 brilstand bij rust.
Na rust kwam Vogido al snel op voorsprong. Op basis van het vertoonde veldspel was deze voorsprong verdiend te noemen, maar echt nodig was het niet. Met de geblesseerde Tom Oude Voshaar moest er gepuzzeld worden in de opstelling door trainer Peter Eidhof. Tom Kemperink was echter terug van een blessure en zat voor het eerst sinds lange tijd weer op de bank. In de slotfase van het duel zette Sjors Kemna de eindstand op het bord. Zijn inzet belande achter de Vogido-doelman: 1-1. Met deze uitslag kon zeker De Tukkers 2 tevreden zijn.
De Tukkers 2 kan zondag de borst ook nat maken, want het moet op bezoek bij PH 2, dat de tweede plaats op de ranglijst heeft. In de eerste wedstrijd in Albergen waren de bezoekers oppermachtig, maar wist men het doel niet te vinden. De Tukkers 2 won daardoor zeer geflatteerd met 2-0. De technische staf van PH zal er dan ook zeker op hameren om niet weer zo slordig met alle geboden kansen om te gaan. Om 11.00 uur zal de scheidsrechter het sein voor de aanvang geven.