
Het vlaggeschip van De Tukkers heeft gisteren met 1-1 gelijkgespeeld tegen het Enschedese TVV en verloor daarmee de eerste punten in deze competitie. Bij de ploeg ontbrak Hidde Eidhof vanwege een vrolijke familiegebeurtenis. Ook Tom Gortemaker en Sjoerd Visschedijk ontbraken in de basisopstelling.TVV bezit enkele vaardige aanvallers, die het de verdediging van De Tukkers 1 knap lastig maakten. Na een kwartier voetballen kwamen zij dan ook voor met 1-0, waarbij de verdediging van de Albergenaren vergat in te grijpen. Hierna kreeg De Tukkers 1 meer vat op het spel en kreeg enkele goede mogelijkheden. Het duurde echter tot vlak voor rust voordat de gelijkmaker werd aangetekend door Thijs Kuipers.
Na rust kregen beide ploegen nog enkele kansen op de volle winst, maar het net werd niet meer gevonden. De wedstrijd werd ook nog even ontsierd, omdat de wisselbank - inclusief de trainer/coach - van TVV zich behoorlijk misdroeg tegenover de grensrechter van De Tukkers 1. Deze besloot dan ook begrijpelijkerwijs dat hij de verwensingen niet langer wilde accepteren en stopte er mee. Leider Henri Haarhuis nam zijn taak waar, maar werd ook meteen weer geconfronteerd met het wangedrag van de tegenstander. De scheidsrechter wist de zaken vervolgens toch nog weer in goede banen te leiden en beëindigde de wedstrijd met de terechte 1-1 eindstand.
Klik hier voor het interview met Niels van de Weer over zijn debuut.
Kans op periodekampioenschap
Zondag aanstaande krijgt De Tukkers 1 achtervolger BWO 1 op bezoek, wat een lastige klus zal worden. De Hengeloërs wisten afgelopen zondag het Weerselose UD met 3-1 te verslaan. De ploeg is erg gevaarlijk in de directe omschakeling, waarbij gebruik wordt gemaakt van enkele snelle buitenspelers. Trainer/coach Remco van der Weide zal zijn ploeg dan ook zeker gaan wijzen op alertheid.
De wedstrijd in Albergen begint, zoals gewoonlijk weer om 14.30 uur. Mocht De Tukkers 1 gelijkspelen of winnen, dan heeft zij een periodekampioenschap binnen.
De Tukkers 2
Het 2e elftal van De Tukkers leed afgelopen zondag een 1-3 nederlaag tegen Voorwaarts Twello 2, dat ook wel de betere ploeg was. Bij de rust stond de 0-0 nog op het scorebord, maar vlak na de thee wist Voorwaarts te scoren uit een onberispelijk ingeschoten vrije trap: 0-1. Een kwartier voor tijd leek Voorwaarts de wedstrijd te beslissen door de 0-2 aan te tekenen, maar De Tukkers 2 rechtte nog een keer de rug en wist 10 minuten voor tijd de 1-2 te scoren, waarna er een stormloop op het doel van Voorwaarts ontstond en De Tukkers enkele mooie kansen op de 2-2 kreeg. Maar het net werd niet gevonden door de zwart-witten. Het werd in blessuretijd zelfs nog 1-3 bij een uitval van de Twellonaren, waarbij een verdediger van De Tukkers 2 ongelukkig uitgleed.
De Tukkers 2 moet komende zondag op bezoek bij Lemelerveld 2, dat op slechts een punt achter De Tukkers staat in de middenmoot. Afgelopen zondag verloor de ploeg met 3-0 van Vogido 2. Voor de ploeg van trainer/coach Peter Eidhof zal het zaak zijn de punten mee te nemen naar Albergen, zodat op de ranglijst de aansluiting bij de subtop weer mogelijk is. De wedstrijd in Lemelerveld begint om 10.00 uur.