Derby tussen Vasse en Reutum eindigt onbeslist

06 apr 2015, 18:11 Sport
vv reutum 11
VV Reutum

Vandaag, op Tweede Paasdag, stond er een derby op het programma in de 4e klasse A. Vasse 1, dat nog vecht tegen degradatie, kreeg Reutum 1 op bezoek dat nog volop in de race is voor een plek in de nacompetitie. De ziekenboeg van de Reutummers was nog meer gevuld dan voorgaande weken. Mark Morskieft viel vorige week uit tegen De Tukkers 1 en ontbrak in de selectie. Ook Ties Leferink was geblesseerd. Niek Brunninkhuis was nog niet helemaal 100% fit na zijn blessure, maar begon wel op de bank.

Om 14.00 uur gaf scheidsrechter het beginsignaal. De eerste kans van de wedstrijd was voor Vasse 1. Stephan Weersink kopte over na een voorzet vanaf de rechterkant. Even later schoot Erik Rijsman een volley naast het Reutumse doel. In de zestiende minuut kwam Reutum 1 op een 0-1 voorsprong. Via een prachtige pass zette Maddi van der Aa aanvoerder Hans Brunninkhuis alleen voor doelman Jasper Brunninkhuis. De doelman van Vasse 1 trok aan de noodrem en de scheids wees naar de stip. Hij spaarde de Vasse-doelman door slechts geel te geven, terwijl volgens de regels rood op zijn plek was geweest. De strafschop werd door Hans Brunninkhuis zelf benut. Zo'n 3 minuten later aan de andere zijde een soortgelijke overtreding. Een diepe bal viel over de Reutumse verdediging en nu moest Kevin Tulk ingrijpen door een doorgebroken Vasse-speler naar het gras te werken. Ook hier was rood op zijn plaats, maar de scheidsrechter gaf - evenals aan andere zijde - een gele kaart.

Vasse 1 was in de 1e helft feller dan Reutum 1. Het won de meeste duels en vrijwel voortdurend de tweede bal. Vasse kreeg mogelijkheden op de gelijkmaker via Stephan Weersink en Erik Rijsman. Aan de andere kant had de bal opnieuw op de stip gemoeten. Stijn Slaghekke kapte naar binnen en een Vasse-verdediger gleed de bal met de hand weg. De leidsman besloot door te spelen. Nadat kopkansen van Stephan Weersink en Jordy Blankenvoort geen doel troffen gaf de man met de fluit, die vandaag een hoofdrol opeiste door enkele merkwaardige beslissingen, een cadeautje aan Vasse 1. Een sliding van Wout Mensink, waarbij zuiver de bal werd gespeeld, werd tot ieders verbazing bestraft met een strafschop voor Vasse 1. John Nijhuis voltrok het vonnis en schoot, overigens verdiend, de gelijkmaker binnen. Beide teams gingen met een 1-1 tussenstand de rust in.

De 2e helft begonnen beide teams ongewijzigd. Na enkele minuten kreeg Reutum 1 een grote kans om op voorsprong te komen. Stijn Slaghekke werd verrast door een voorzet van Roel Mensink en verzuimde Reutum 1 op voorsprong te zetten. Na een uur kreeg Reutum 1 een schotkans via Ron Brunninkhuis, maar Jasper Brunninkhuis redde knap. Trainer/coach Mark Wijnreder bracht topscorer Niek Brunninkhuis in de ploeg voor Roel Mensink en even later kwam Maurice Kuipers in de ploeg voor Jan Morskieft. Reutum 1 zag een vrije trap van Jord van der Aa via een verdediger van Vasse 1 overgaan en 10 minuten voor tijd kon Hans Brunninkhuis het net niet vinden bij een scrimmage voor het doel van Vasse 1. Zijn schot werd gered door Jasper Brunninkhuis. Ongeveer 5 minuten voor tijd kreeg Vasse 1 een goede kans om op voorsprong te komen. Doelman Kevin Tulk pakte een terugspeelbal op en de indirecte vrije schop vlak voor het Reutumse doel werd door Hans Brunninkhuis geblokt. Wout Slaghekke kwam in de slotfase zijn broer Stijn Slaghekke nog aflossen, maar beide teams werden niet meer gevaarlijk. Na enkele minuten blessuretijd floot de scheidsrechter voor het laatst en stond er een terechte 1-1 eindstand op het scorebord.

Aanstaande zondag staat er voor Reutum 1 weer een thuiswedstrijd op het programma. Dan komt UD Weerselo op bezoek. Hopelijk is de ziekenboeg van Reutum 1 dan weer wat leger en het team eindelijk weer eens 3 punten aan het puntentotaal bijschrijven. Op de Kottenbrei wordt om 14.00 uur afgetrapt.