
In de leeftijdsperiode van 2 tot 6 jaar vindt bij kinderen de grootste ontwikkeling van de motoriek plaats. In deze periode ontwikkelt zich een verfijnde samenwerking tussen gezichtszintuig, evenwichtszintuig en de sensoren in de spieren, pezen en gewrichten enerzijds en het zenuwstelsel anderzijds.
Een goed motorisch fundament is van sterke invloed op de lichamelijke en geestelijke gesteldheid. Daarnaast is bewegen voor het jonge kind van groot belang om overgewicht tegen te gaan. Omdat juist en gezamenlijk bewegen van groot belang is voor de motorische en sociale ontwikkeling van ieder kind, start de Vasser volleybalvereniging Esch Stars met een kleuterbeweegtuin.
"In de kleuterbeweegtuin proberen wij aan de bewegingsbehoeften van elke kleuter te voldoen en de kinderen alle 'fundamentals' van bewegen bij te brengen. Elk kind is anders; het ene kind is bang om over kop te gaan, het andere kind heeft hoogte (ruimte)vrees en weer een ander kent geen vrees", legt Vera Oosterhuis namens de Esch Stars uit. "In de kleuterbeweegtuin worden situaties aangeboden die passen bij het kind. Ieder kind zal er op zijn/haar eigen tempo de mogelijkheden ontwikkelen. Wanneer een kind goed leert vallen, lopen springen en balanceren, zal dat in de toekomst z'n vruchten gaan afwerpen. Deze vaardigheden komen o.a. goed van pas in het verkeer, wanneer er snel en veilig een straat moet worden overgestoken. We proberen daarbij het kind te stimuleren steeds een stapje verder te gaan."
Er wordt in de les een driedeling gemaakt:
Oosterhuis: "Elke les ziet er weer anders uit. Er wordt altijd uitgegaan van de belevingswereld van het kind. De meeste kinderen hebben er veel plezier in. Of het nu een soepel of een minder soepel kind is; wij houden er rekening mee. De kleuterbeweegtuin is er voor alle kleuters (jongens en meisjes) van groep 1 en 2 uit Vasse en omstreken. De les wordt aangeboden op maandagmiddagen, van 14.15 tot 15.15 uur, in de sporthal van 't Eschhoes en start op 25 augustus. De eerste les is altijd een proefles."
De lessen worden gegeven door Vera Oosterhuis. Zij is een gediplomeerd gymnastiek leidster, gespecialiseerd in het lesgeven aan (jonge) kinderen. Deelnemende kleuters worden om 14.00 uur opgehaald uit de klas, krijgen een glaasje ranja en gaan zich daarna omkleden. Eventueel worden ze op verzoek om 15.15 uur naar de BSO gebracht.
De kosten bedragen €40 per half jaar. Eens per jaar is er voor de kleuters, na het volgen van de lessen, de mogelijkheid om het officiële KNGU beweegdiploma te halen.