Fleringen 1 krijgt klop van Barbaros

06 apr 2014, 18:09 Sport
td6iid8b9c6nfq8feydv7y9wu vc fleringen 3

Het eerste elftal van VC Fleringen verkeerd in zwaar weer. Het wordt zo nog een heet slot van de competitie voor de Fleringers, want directe concurrente UD Weerselo won en komt zo op 2 punten van rechtstreekse handhaving in de 4e klasse. Een plek die Fleringen 1 graag wil behouden, dat spreekt voor zich.Dat het een zware middag zou worden in Hengelo tegen het goed voetballende Barbaros dat uit de laatste zeven duels 18 punten haalde was ook helder. Maar toch zullen de Fleringers zich nog eens achter de oren krabben en de vraag stellen of er niet meer te halen was tegen dit Barbaros. Op de eerste twintig minuten na was Fleringen zeker gelijkwaardig en verzuimde voortdurend om langszij te komen nadat in de openingsfase een 2-0 achterstand was opgelopen. Eerst scoorde Barbaros de 1-0 toen een aanvaller al dan niet in buitenspel positie de bal over doelman Raymond Booyink in het doel schoot. Vervolgens werd een fraaie aanval over de rechterkant even zo mooi tot de 2-0 gepromoveerd na 25 minuten spelen. En daarmee was de koek op voor Hengeloërs.

De Fleringers herpakten zich, namen het initiatief en kregen ook kansen. Jelmer Tijink waarschuwde de gastheren door eerst snoeihard voorlangs te schieten toen hij werd bediend door Dries Koopman en Steven Schepers dook 2 keer over vrij voor de uitstekende Barbaros goalie op zodat 2 keer over ternauwernood redding bracht. Bij zijn 3e inzet was het wel raak (2-1), nadat Jeffrey Heithuis eerst nog de lat teisterde.

Na rust kwam Barbaros niet meer in normale doen. Fleringen 1 bleef vooreerst gevaarlijker dan de thuisploeg. Jelmer Tijink schoot op de keeper, Martijn Poppink testte de doelman enkele keren met spetters van allure maar de Barbaros-keeper ontpopte zich tot beste man van het veld. En als je goed bent, dan heb je ook het geluk aan je zijde. Een prachtige aanval over de rechterkant werd door Jeffrey Heithuis keihard laag op de hoek gemikt, maar opnieuw stond de doelman van Barbaros met succes in de weg.

In de slotfase werd alles op aanval gezet door Fleringen 1. Wout Booyink kwam als B-junior in het veld en maakte een uitermate verdienstelijk debuut. Mans Booyink kwam voor Steven Booyink om meer snelheid in de aanval te brengen en Wouter Booyink kwam ook de aanval nog eens ondersteunen. Met een 1-op-1 verdediging werd getracht de gelijkmaker te forceren, maar in plaats daarvan scoorde Barbaros vlak voor tijd de bevrijdende 3-1. En dat in een wedstrijd waarin ze - op de openingsfase na - geen moment de indruk wekten beter te zijn dan de gasten. Daar moeten de Fleringers zich maar vastklampen met de wedstrijd thuis tegen De Lutte in het verschiet, komende week.