Jolly Jumpers U14 staat op drempel van Nederlands kampioenschap

18 mei 2014, 12:58 Sport
schermafdruk 2021 01 06 092903
Redactie

Met 2 afgetekende overwinningen op BV Arrows uit Leeuwarden en De Wit-Grasshoppers uit Katwijk zijn Jolly Jumpers uitstekend aan de Nederlandse kampioenschappen basketbal voor meisjes onder 14 jaar begonnen. Hiermee lijkt een prima basis gelegd voor het veroveren van de Nederlandse titel tijdens de 2e speeldag op zaterdag 24 mei aanstaande.Aan het Nederlands kampioenschap nemen de winnaars deel uit de 5 rayons van de Nederlandse Basketbalbond. Dit jaar wordt het NK gehouden bij basketbalvereniging Derba uit De Rijp, winnaar in het rayon Noord-Holland. De overige deelnemers zijn BV Arrows (Noord), EBBC uit Den Bosch (Zuid), De Wit-Grasshoppers (West) en Jolly Jumpers dat afgelopen week op Urk kampioen werd van Oost.

ozcb8p7d1hlm3pofrckwga9ze

Jolly Jumpers speelde eerste wedstrijd tegen BV Arrows uit Leeuwarden. De ploeg uit Tubbergen was de tegenstander op alle fronten de baas en deze wedstrijd werd dan ook verdiend gewonnen met 116-10. De tweede wedstrijd was tegen De Wit-Grasshoppers uit Katwijk, een vereniging die bekend staat om haar uitstekende jeugdopleiding. De meiden van Jolly Jumpers koesterden geen ontzag voor de tegenstander en gingen furieus van start hetgeen leidde tot een snelle voorsprong (10-0). De felheid en concentratie werd goed vastgehouden in het eerste kwart (25-7). In het 2e kwart werd de voorsprong verder uitgebouwd naar een 43-13 ruststand. In het 3e en 4e kwart werd de tegenstander opnieuw flink onder druk gezet waardoor de overwinning niet meer in gevaar kwam (einduitslag 71-26).

Op de tweede speeldag, op zaterdag 24 mei aanstaande, zal Jolly Jumpers de strijd aanbinden met EBBC en Derba. Op basis van de resultaten van de tot nu toe gespeelde wedstrijden lijkt het kampioenschap voor Jolly Jumpers uit te draaien op een allesbeslissende laatste wedstrijd tegen Derba dat hierbij zal kunnen rekenen op de massale steun van het thuispubliek. Het belooft dus nog een 'hete zaterdag' te worden voor de meiden uit Tubbergen. Volgende week laten wij u graag weten of Jolly Jumpers is geslaagd in haar missie om de beker van het Nederlands kampioenschap voor meiden onder de 14 jaar mee te nemen naar Tubbergen.

q15qzurnlek9jeqsgqsb4eaxr