KV Reutum succesvol op NK

13 jun 2013, 5:52 Sport
wa8ve772hr15s9pdf30cjfz39 kv reutum

Afgelopen zondag klonken enthousiaste kreten op de klootschietersbanen in Zwolle, het decor voor het NK Klootschieten voor Junioren. In 8 verschillende categorieën werd gestreden om 3 nationale titels per categorie: Straat, Veld en Zetten.

's Morgens om 9 uur was het de beurt aan de jongste klootschieters van Nederland. Zij gooiden 500 meter op de straat, 5 schoten op het veld en 3 worpen bij het onderdeel zetten. Bij het laatstgenoemde onderdeel telde alleen de verste worp.

In categorie 1, de allerjongsten, was Naomi Scholten van KV Oud-Ootmarsum de sterkste op het onderdeel straat, Femke Stevelink van KV Reutum won met overmacht het onderdeel veld en Imke Haring o/g Brugger van KV Ons Genoegen won het onderdeel zetten. De allround kampioene in klasse 1 was Femke Stevelink van KV Reutum.

Categorie 2 bij de meisjes kende ook een groot talent. Karlijn Greven van KV Nooit Gedacht gooide dit jaar voor het eerst in categorie 2. Vorig jaar werd ze allround kampioene bij de meisjes in categorie 1 en ze was vastberaden ook dit jaar weer met een prijs naar huis te gaan. Ze won dan ook met overmacht het onderdeel straat en het onderdeel zetten. Op straat had ze één schot minder nodig om de 500 meter te overbruggen dan de nummers 2 en 3. Op het onderdeel zetten was Anne Maatman van KV Reutum haar voor, maar de allroundtitel ging dit jaar wederom mee naar KV Nooit Gedacht.

De oudere jeugd

Na de middag was het de beurt aan de oudste jeugdleden van de klootschietverenigingen. Categorie 3 en 4 verschenen aan de start van de 800 meter lange straatbaan. Deze categorieën gooiden evenals de jongere jeugd 5 schoten op het veld en 3 schoten bij het onderdeel zetten. Ook bij hen telde alleen het beste schot.

Karlijn Lammerink van KV Reutum wist het onderdeel Zetten bij de meisjes te winnen door maar liefst 47,30 meter door de lucht te gooien.

NK Senioren

Over twee weken vormen de straat en veldbaan van K.V. de Huier in Geesteren het toneel voor het NK Klootschieten voor Senioren. De wedstrijden beginnen om 09.00 uur. 's Ochtends zullen de dames van start gaan, 's middags is het de beurt aan de heren.