Opbrengst collecte voor gehandicaptenfonds uitgedeeld

11 jul 2013, 12:22 Sport
otca9m5z72jnnlqg99saniv86 collecte gehandicaptenfonds

De wethouder van sportzaken van de gemeente Tubbergen, Tom Vleerbos, heeft samen met de waarnemend voorzitter van de sportraad, Loes Ritzen, de opbrengst van de collecte van het gehandicaptenfonds 2013 overhandigd aan de drie te verbouwen gymzalen binnen de gemeente Tubbergen. Namens 't Eschhoes te Vasse nam Jan Kooy de cheque in ontvangst, namens gemeenschapscentrum De Gaarf te Langeveen deed Henny Hamse dit en voor de bouw van gymnastieklokaal te Reutum was Gerard aan de Stegge de gelukkige. Alle drie kregen ze een cheque van 200 euro uitgereikt.De sportraad organiseert de collecte van het gehandicaptenfonds en om toerbeurt nemen de sporten in de gemeente Tubbergen deze taak op zich. Dit jaar hebben de handbal en de basketbal gecollecteerd.

Van de opbrengst mag 15% door de sportraad besteed worden in de gemeente Tubbergen aan sporters met een beperking. Vorig jaar is dit door de sportraad voor het eerst gedaan en werd de cheque uitgereikt aan Judo in de Zorg en aan het rolstoelbasketbal. Dit jaar heeft de Sportraad gemeend om het bedrag ten gunste te laten komen van de verbouwing van de 3 gymnastieklokalen in Reutum, Langeveen en Vasse.

Ritzen sprak de wens uit dat de opbrengst gebruikt zal worden voor de aanpassingen ten behoeve van de gehandicapten, die zeker in de bouw zijn meegenomen. Wethouder Tom Vleerbos sprak zijn bewondering uit dat de gezonde sporters op pad gaan voor de sporters met een beperking. Volgens hem sluit dit haarfijn aan bij het beleid van de gemeente.