
Tijdens het afgelopen weekend gehouden Overijssels districtskampioenschap van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers te Bornerbroek, werden door de leden van Vogelvereniging Tubbergen & Omstreken uitstekende resultaten in de wacht gesleept. Tijdens deze prestigieuze wedstrijd werden door 215 deelnemers van 40 afdelingen uit Overijssel in totaal 1.980 vogels getoond. De vereniging uit Tubbergen nam met 9 leden deel.Nieuw dit jaar was dat er uit een groep vogels met meerdere kampioenen, de mooiste werd verkozen. Deze vogel mocht zich kronen tot Kampioen van Overijssel. In het totaal waren er 19 van deze prijzen te vergeven, waarbij door 3 leden van de Tubbergse vogelvereniging werd gewonnen:
Naast deze 3 kampioenen werden er nog 6 bondskruizen in de wacht gesleept en meerdere gouden, zilveren en bronzen medailles. Zo behaalde Frank Maathuis een bondskruis en zilver met zijn Valkparkieten van 92 en 91 punten. Henk van de Heuvel viel in de prijzen met zijn Reuzenekstertjes. Deze werden door de keurmeesters op 91 punten beoordeeld, wat goed was voor goud. Gerard Klaassen behaalde een bondskruis met een enkeling Raza Espagnola van 93 punten en tevens een bondskruis met een stam van 367 punten met Isabel Wit. Bij deze kleurkanaries was er ook zilver met een enkeling van 91 plus punten. Verdere behaalde hij 2x goud bij de enkelingen en goud met een stel van 183 en een stam van 366 punten, dit alles met de Raza Espanola vorm en postuur kanarie.
Rob Kolman behaalde een bondskruis met een stel Raza's deze vogels werden gewaardeerd op 187 punten. De Rijstvogel van Jan Lohuis behaalde eveneens een bondskruis deze vogel werd gewaardeerd op 93+ punten. Verder werden er uitstekende resultaten behaald door Jan ten Hoeve met zijn Mexicaanse Roodmussen en Johan Schröder met Zebravinken en Papegaai Amadines, deze vielen echter net buiten de prijzen.

De jeugd maakte het succes voor de vogelvereniging Tubbergen compleet door enkele prachtige resultaten. Zo behaalde Kurt Lohuis 2x een Bondskruis met een stel en een enkeling Rijstvogel. Deze vogels werden beloond met 183 en 91 plus punten. Verder waren er ook mooie punten voor Brent Lohuis met zijn Getekende Zebravinken.
Mede door deze prachtige resultaten en de eerder in de wacht gesleepte prijzen kunnen de leden van de Vogelvereniging Tubbergen vol goede moed deelnemen aan het grootste vogelevenement van Nederland, te weten de bondskampioenschappen - medio januari - te Apeldoorn.