
Vandaag stond voor het eerste elftal van VV Reutum de eerste competitiewedstrijd op het programma van het seizoen 2017/2018. Neo uit Borne was de tegenstander. Beide ploegen hebben enkele wijzigingen ondergaan en vooraf was niet geheel bekend wat men kon verwachten.
Om 14.00 uur werd er afgetrapt. Reutum 1 had moeite om in het spel te komen en liet Neo veelal aan de bal. Ballen werden niet goed gecontroleerd en ook in de passing was men onzuiver. Toch waren het de Reutummers die als eerste gevaarlijk werden. Na een goede actie kon Mark Morskieft op doel af, maar helaas schoot hij naast. Even later was het aan de andere kant wel raak. Neo zette voor en de spits kon de bal binnen schieten. Zo stond het na 20 minuten spelen 0-1.
Rond het halfuur probeerde Jord van der Aa het met een vrije trap, maar zijn poging ging ook net naast. Hierna nam Neo definitief het heft in handen en gooide de wedstrijd op slot. Eerst werd nog de lat geraakt, maar vlak voor rust wist het nog tweemaal het net te vinden. De 0-2 viel binnen nadat deze vlak voor keeper Kevin Tulk een lastige stuit meekreeg en de 0-3 werd na een goede voorzet vrij binnen gekopt. In deze eerste helft liet Reutum 1 zich het kaas van het brood eten en was het erg zwak in de duels. Ook werd er een dosis beleving gemist.
Gedurende de tweede helft liet Reutum 1 meer van zich zien. Het was beter in de duels, ballen werden vaker veroverd en de wil was er om terug in de wedstrijd te komen. Zo kreeg het rond de zestigste minuut een goede kans om te scoren, maar de keeper van Neo bracht goed redding op een kopbal. Daarna leek Ron Brunninkhuis nog gevaarlijk te worden, maar door balverlies aan de kant van Reutum 1 kon Neo er gevaarlijk uit komen via een counter. Zij wisten wel raad met de geboden kans en zetten de 0-4 op het scorebord.
Zo'n 10 minuten voor tijd leed Reutum 1 opnieuw balverlies en Neo wist hier weer dankbaar gebruik van te maken. De wedstrijd eindigde zo in een 0-5 eindstand. Een middag om snel te vergeten voor de Reutumse ploeg. Een eerste helft zonder passie was de opmaat voor deze zure nederlaag.
Volgende week staat de uitwedstrijd tegen Avanti op het programma. Op sportpark Het Zoutendijk wordt om 14.00 uur afgetrapt. Hopelijk kunnen dan de eerste punten binnen worden gehaald.