Rolstoelbasketballen valt burgemeester zwaar tegen

30 sep 2017, 10:12Sport
img 20170927 203726
Mark Mensink
Samen met raadsgriffier Helga van Limbeek deed burgemeester Wilmien Haverkamp-Wenker afgelopen woensdag mee met de training van rolstoelbasketballers in Tubbergen. En dat heeft ze geweten ook.
Ze kan erom lachen, maar haar handen zitten wel vol met - inmiddels kapotgemaakte - blaren. "Dat was 's avonds direct al het geval", verklaart Haverkamp-Wenker. "Ach ja, kan gebeuren. Het was heel leuk om te doen, daar niet van. Maar ook enorm zwaar, poeh." In een normale stoel gezeten doet de 'eerste vrouw' vervolgens voor hoe ze zich voortbewoog in een rolstoel. "Helemaal verkeerd dus. Wat blijkt, is dat je je handen achteraan op de banden moet plaatsen. Dat is de juiste techniek. Helaas hebben ze me dit niet van tevoren uitgelegd", zegt ze lachend. "Bovendien heb ik echte vrouwenhanden, die zulke handelingen totaal niet gewend zijn."
Beide dames waren door de rolstoelers uitgenodigd om de bijzondere balsport te promoten. "Het was echt veel moeilijker dan ik had verwacht. Zittend in een rolstoel ben je natuurlijk veel beperkter qua bewegingen die je kunt maken, zeker ik dan. Niet die basketballers zelf hoor, vooral de 2 Herman's - zoals ik ze voor het gemak noem - waren enorm snel en wendbaar", zegt de burgemeester. "Helga scoorde regelmatig, heel knap van haar. Als ik echter schoot, raakte ik meestal nog niet eens de basket. De bal vloog er dan compleet onderdoor. Tja..."
Zelf doet de groep regelmatig aan promotie van de sport. Dat gaat dan in combinatie met het kweken van begrip voor rolstoelgebruikers in het algemeen, o.m. onder jongeren. Zij mogen dan zelf in eentje plaatsnemen en ervaren tegen welke ongemakken - bijvoorbeeld als verkeersdeelnemer - men 'aanloopt'.
loading

Loading articles...

Loading