Scheidsrechters in het zonnetje gezet bij VV Langeveen

11 mei 2013, 16:41 Sport
xl0h1ywkk2nxs6kr8nda80s7a 231865

Afgelopen woensdag was het weer zover. Het jaarlijks terugkerend evenement van de handbal- en voetbalvereniging van Langeveen. Het mixtoernooi en aansluitend de feestavond met bekendmaking van de sportman en sportploeg van het jaar van VV Langeveen.

Afgelopen woensdag was het weer zover. Het jaarlijks terugkerend evenement van de handbal- en voetbalvereniging van Langeveen. Het mixtoernooi en aansluitend de feestavond met bekendmaking van de sportman en sportploeg van het jaar van VV Langeveen.

Een mooie mix

Het mixtoernooi trok ook dit jaar weer veel belangstellenden. De leden van de handbal en de voetbal werden gemixt en moesten een helft handballen en een helft voetballen. Dit waren mooie partijen die werden afgewerkt onder de stralende zon. De teams kwamen in pouleverband uit en kregen de namen mee van de clubs die om promotie strijden naar de eredivisie. De scheidsrechters hebben deze wedstrijden in goede banen geleid. Na de wedstrijden maakte iedereen zich op voor de feestavond. Want wie-o-wie zou dit jaar de titel sportman en sportploeg van het jaar krijgen?

Sportman van het jaar

Wat is een club zonder actieve vrijwilligers? Net als elke club kan Langeveen niet zonder deze vrijwilligers, die achter en voor de schermen veel voor de club betekenen. Na het mixtoernooi is Marcel Pegge gekroond tot sportman van het jaar van VV Langeveen.

Sportman van het Jaar is niet zomaar een titel. Het is een titel die je krijgt omdat je een overweldigende inzet moet hebben voor de vereniging. Je altijd correct, actief en sportief moet opstellen. Dat zijn kwalificaties die Marcel Pegge bezit. Hij is al meer dan 35 jaar lid van VV Langeveen en er wordt nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan. Marcel maakt deel uit van het bestuur en vervult veel taken binnen de vereniging. Zo is hij actief lid van de accommodatiecommissie. Ze onderhouden het clubgebouw en alles er omheen. Ze zorgen ervoor dat de velden er goed bij liggen en maken deze speelklaar voor de wedstrijden. In het voorjaar zorgen ze ervoor dat alles gesnoeid en opgeruimd wordt. Daarnaast stuurt hij de VUT-club aan en onderhoudt hij de contacten met de Soweco en Aerolux. Als consul controleert hij elke zaterdag en zondag de velden en bepaalt hij of er gespeeld kan worden. Tevens is Marcel bestuurslid van de opgerichte stichting tot bevordering van de voetbalsport in Langeveen. Hij doet dit alles omdat hij de voetbalvereniging Langeveen een warm hart toedraagt. Een voorbeeld voor velen.

Goed gefloten, scheids!

Naast de titel sportman van het jaar werd de sportploeg van het jaar ook bekend gemaakt. Marcel Pegge maakt ook onderdeel uit van deze ploeg. De clubscheidsrechters van VV Langeveen zijn gekroond tot sportploeg van het jaar. Elke club heeft goede scheidsrechters nodig en bij elke thuiswedstrijd, ongeacht de temperaturen, staan ze er weer om de vele wedstrijden in goede banen te leiden. Menig uurtje vrije tijd wordt in de vereniging gestopt. Het goed kunnen fluiten is een kunst en dat hebben de clubscheidsrechters tot kunst verheven. Op het veld spelen zij als scheidsrechter een sleutelrol in het bevorderen en handhaven van sportief gedrag. Ze zorgen voor goede leiding en zijn niet nadrukkelijk aanwezig. Hun neutrale rol levert een essentiële bijdrage aan de positieve wedstrijdbeleving van sporters en publiek.

De sportploeg van het jaar zijn dit jaar de clubscheidsrechters: Niels Erik Nijkamp, Maurice Leus, Wouter Wildemors, Marcel Waaijer Sr., Roy Weersink, Erik Wildemors, Herald ter Groot, Jan Boesschen Hospers, Ewald Waaijer, Ard Wolfkamp, Ben Wolfkamp, Rein Saris, Alfons ten Velde, André Plegt, Marcel Pegge en Arjan Boers.

Na het mixtoernooi en bekendmaking van de sportman en sportploeg ging het feest nog tot in de late uurtjes door en concludeerde iedereen dat we een voorbeeld kunnen nemen aan de sportman en sportploeg van het jaar en de vele vrijwilligers die de clubs in Langeveen hebben.