
Het was de nummer laatst in de competitie, STEVO 1, tegen de nummer voorlaatst, SDOUC. Voor beide ploegen waren de belangen dus ongekend groot. STEVO domineerde hoofdzakelijk in de eerste helft. SDOUC deelde de lakens uit in de tweede helft.
Het was de nummer laatst in de competitie, STEVO 1, tegen de nummer voorlaatst, SDOUC. Voor beide ploegen waren de belangen dus ongekend groot. STEVO domineerde hoofdzakelijk in de eerste helft. SDOUC deelde de lakens uit in de tweede helft.
STEVO 1, met trainer/coach Theo Wigger op de bank, kwam binnen 10 minuten al op 2-0. Niels Wigger en Tom van Bentheim waren de beide doelpuntenmakers. Tom van Bentheim kwam alleen voor de keeper en scoorde beheerst. Niels Wigger wist uit een scrimmage voor het doel van SDOUC de bal over de lijn te werken. STEVO 1 maakte voorin goed gebruik van de snelheid van Roy Wigger en Tom van Bentheim, en SDOUC had de handen vol aan de 2 spitsen van STEVO.
In de 20e minuut had STEVO 1 het geluk dat een handsbal van Tom Kleizen, in het 16-metergebied, onbestraft bleef. De scheidsrechter wilde er niets van weten en STEVO 1 schroefde, gesteund door de voorsprong, het tempo nog eens op. Roy Wigger werd in de 25e minuut opnieuw de diepte ingestuurd en rechts van de keeper, in de korte hoek, verdween de bal in het doel.
Wat kan STEVO 1 nog gebeuren na deze 3-0, zo dacht iedereen langs de kant. Gezien het spelbeeld - tot dan toe - niet veel. En helemaal niet toen het erop leek dat Roy Wigger, weer alleen voor de keeper, de 4-0 zou maken in de 39e minuut. Maar dat gebeurde niet en SDOUC kroop meer en meer uit zijn schulp, en liet zo vlak voor rust zien dat het ook aardig kon voetballen. Eerst werd nog een 100% kans gemist, om in de 43e minuut, na een goede combinatie, tegen te scoren. Die tegentreffer was een enorme domper voor STEVO 1 en het geloof bij SDOUC op een goed resultaat was na dit doelpunt volledig terug. Tom van Bentheim had dit wat kunnen temperen wanneer hij direct na de thee, na een goede combinatie met Roy Wigger, de bal in het doel had geschoten. Dat gebeurde echter helaas niet en de gasten voerden toen juist de druk op. De verdediging van STEVO 1 moest daardoor alle zeilen nu bijzetten om de voorwaartsen van SDOUC het scoren te beletten. Dat was onder andere in de 49e en 52e minuut al het geval.
STEVO 1 loerde op snelle uitbraken. Roy Wigger werd bij zo'n counter omver gelopen in de 16 meter, maar de scheidsrechter vond de overtreding niet zwaar genoeg voor een strafschop. Ook Marc Voshaar had pech. Zijn vrije trap, schuin voor de goal van SDOUC, belandde op de binnenkant van de paal. Geen geluk voor STEVO 1 dus op dat moment en SDOUC werd sterker en sterker.
Theo Wigger bracht Wiebe Penterman nog wel in het veld voor de moegestreden Roy Wigger, maar kon daarmee het tij niet keren. SDOUC bleef de heersende ploeg in het verdere verloop. Vooralsnog zonder resultaat van de gasten. STEVO 1 had in de 82e minuut kunnen scoren uit een counter door een goede combinatie voorin, waarin Rick Bekke de afmaker had moeten zijn. Met nog 3 minuten op de klok kwam dan toch de aansluitingstreffer van SDOUC: 3-2. Voor de Ulftenaren was het toen 'alles of niks' en daar maakte Niels Wigger uit een tegenaanval dankbaar gebruik van. Een prima individuele actie in de 90e minuut werd beloond met een treffer.
Een minuut later lag de bal echter al weer achter doelman Roy Kreuwel in het net. Onoplettendheid in de verdediging van STEVO 1 bracht de stand 'zomaar' op 4-3. De ploeg zat er echter volledig doorheen en de vraag was hoeveel tijd de scheidsrechter bij zou trekken. In ieder geval niet genoeg voor SDOUC om de gelijkmaker te scoren.
STEVO 1 doet met deze 4-3 overwinning de laatste plaats over aan SDOUC.
Klik hier voor de nabeschouwing door trainer/coach Theo Wigger.
Volgende week is Bemmel de tegenstander. Als STEVO 1 met dezelfde wedstrijdinstelling het veld ingaat als vandaag tegen SDOUC, dan is een verrassing niet uitgesloten.