VKC'03 heren 1 begint seizoen met knappe overwinning

27 sep 2015, 15:54 Sport
vkc03 heren 1
Anne Eerdman

Gisteren was er voor het eerste herenteam van VKC'03 uit Tubbergen de aftrap van het seizoen 2015-2016. De heren hadden de smaak van triomf al kunnen proeven door de overwinning in de beker een week eerder, maar voor deze wedstrijd moesten de heren weer met beide benen op de grond (in het water) staan. De tegenstander was namelijk niemand minder dan EZC uit Enschede, een tegenstander waar de heren vorig seizoen genoeg moeite mee hadden.

Dat EZC geen ongevaarlijke tegenstander was, bleek al gauw. Door onnodige persoonlijke fouten aan de kant van de thuisploeg wist EZC tweemaal te scoren uit een man-meer situatie. Via een zeer hardwerkende Raymond Broenink werd de score weer gelijk getrokken. Het eerste kwartje bleek vol te zitten met doelpunten door sterk aanvallend en zeer zwak verdedigend werk van beide partijen. Een prachtige, bijna onmogelijk backhand van Harm Harmsen zorgde voor de eindstand van deze periode: 5-4.

In de 2e periode gingen beide ploegen door met waar ze mee bezig waren: scoren. Dit kwartje was een genot voor het oog met prachtig uitgespeelde aanvallen en goed teamspel, daar waar wederom de verdediging van beide partijen grote gaten lieten vallen. De wedstrijd bleef erg spannend en beide partijen gaven weinig toe, met wederom een doelpuntenfestijn als gevolg: 10-9.

De 3e periode begon meteen negatief voor VKC'03. Door een penalty kwamen de gasten weer langszij. Dit betekende het startsein voor een vestiging aan de kant van de Tubbergenaren. Onder leiding van Bram Paus werd de verdediging uitermate sterk neergezet, waardoor de rust terugkeerde in het spel van de thuisploeg. VKC'03 zette aanval na aanval op met veel gif in haar schoten. De balans in de wedstrijd verdween als sneeuw voor de zon. De thuisploeg wist keer op keer de doelman van EZC te verschalken, waardoor een 14-10 op het scorebord verscheen.

Ook de 4e periode waren de heren uit Tubbergen heer en meester in het water. De verdediging bleef zeer solide en de aanvallen waren effectief en gebouwd op veel rust in het spel. Goed uitgespeelde aanvallen en knappe doelpunten bleken dan ook kenmerken voor deze periode, waarin VKC'03 haar klasse liet zien. Met een laatste eindsprint en fantastisch doelpunt van de pas 15-jarige Rogier Krom werd een knappe overwinning behaald door heren uit Tubbergen: 18-11.

Het selecteren van een 'man of the match' was ditmaal een zware klus. Toch was er één speler die er iets boven stond. Met ongelofelijk veel inzet, onwijs veel 'gebuffel' en maar liefst 6 (!) doelpunten is Raymond Broenink verkozen tot beste speler van de wedstrijd. Raymond, gefeliciteerd!

Doelpunten

Raymond Broenink: 6

Svenn Brandehof: 4

Bram Paus: 4

Harm Harmsen: 2

Stef Horsthuis: 1

Rogier Krom: 1