Feestelijke seizoensopening VV Langeveen 'the place to be'

27 aug 2015, 9:36 Sport
foto 5561
VV Langeveen

Afgelopen weekend was het feest op sportpark 't Schreuder. Er stonden 3 mooie activiteiten stonden centraal die het nieuwe seizoen inluidden. Het veteranentoernooi op vrijdag, de jeugdspelerspresentatie, -opkomst en aansluitend het sponsorentoernooi op zaterdag.

Hieruit blijkt wel dat veel omliggende verenigingen en bedrijven VV Langeveen een warm hart toe dragen. Langeveen was afgelopen weekend 'the place to be'!

Veteranentoernooi

Op vrijdag 14 augustus werd het jaarlijkse veteranentoernooi op sportpark 't Schreuder gehouden. Het veteranentoernooi werd voor de 19e keer georganiseerd. Het was voor veel spelers een weerzien met oude bekenden. Mooie verhalen van jaren geleden werden weer opgehaald.

De veteranen, of zoals het woordenboek zegt 'oude, ervaren sporters', lieten zien dat zij nog steeds op het voetbalveld thuishoren. En dat was ook te zien tijdens de wedstrijden. Iets grijzer, iets kaler, ietsjes dikker en minder snel, maar met de nodige flair, techniek en ervaring werd dit door de heren ruimschoots gecompenseerd. Tijdens tropische temperaturen werden mooie wedstrijden gespeeld. Uiteindelijk bleek het team van VC Fleringen de sterkste te zijn. Na de wedstrijden ging het feest nog tot in de late uurtjes door.

Seizoensopening jeugd

Onder zomerse omstandigheden vond op zaterdag 15 augustus de aftrap plaats van het nieuwe voetbalseizoen voor de jeugd van VV Langeveen. Er werd begonnen met een verrassing. Jan Waaijer van café-restaurant Waaijer presenteerde de jeugdleden die vorig seizoen het diploma Pupillenscheidsrechter hebben behaald. Deze zijn door zijn horecabedrijf volledig in het nieuw tenue gestoken, waardoor ze de komende wedstrijden hun taak met vertrouwen kunnen uitvoeren.

Daarna werden alle spelers onder luid applaus van de aanwezige ouders en belangstellenden gepresenteerd door Gerald Schonewille die de taak van stadionspeaker op zich nam. Vervolgens werden alle teams op de foto gezet en konden de eerste trainingen beginnen. Tussendoor kwam een kleine dorstlesser langs, waarvan i.v.m. de warmte gretig gebruikgemaakt werd.

Het komende seizoen speelt VV Langeveen met 1 A-, 1 C-, 1 D-, 1 E- en 2 F-teams mee in de diverse competities.

Sponsorentoernooi

De animo voor het sponsortoernooi is nog elk jaar groeiende en dit jaar hadden zich 3 nieuwe teams ingeschreven. Lesscher IJsverkoop, Koopman Assurantieën en Balotti Sanitair & tegels wilden evenals de andere teams de titel binnen halen.

Vorig jaar had lasbedrijf Krola uit Langeveeen de titel voor de 2e keer binnengehaald. Bij prolongatie zou hun kantine definitief met de Joan Plegt Bokaal opgefleurd worden.

Het vrouwenvoetbal ontwikkelt zich in rap tempo en dat blijkt ook wel met de deelname van diverse goede teams. Het cliché dat vrouwen niet kunnen voetballen en andere voetbalgrappen over vrouwen werden niet gemaakt, want het publiek werd goede wedstrijden, uitgespeelde kansen en mooie acties voorgeschoteld. De dames van team Menzis werden met een beter doelsaldo 1e in de poule. Menzis moest in de finale team Raab Karcher verschalken om de titel binnen te halen. De finale werd een spannende strijd, want beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Enkele goed uitgespeelde kansen resulteerden desalniettemin in een doelpunt. Na enkele gemiste kansen maakte team Menzis toch de eerste. Raab Karcher probeerde nog wel langszij te komen, maar Menzis besliste na de 1-0 in een oogwenk de wedstrijd door de 2-0 te maken en snel daarna de 3-0.

De eerste halve finale bij de heren werd gespeeld door debutant Balotti. Zij konden het opnemen tegen team Menzis. De debutant probeerde het nog wel, maar al snel bleek dat Menzis sterker was. De wedstrijd werd door hen met 3-0 gewonnen. De tweede halve finale werd gespeeld door ook een nieuwkomer. Koopman assurantiën moest het opnemen tegen tweevoudig kampioen Lasbedrijf Krola. Waar het team van lasbedrijf Krola in de poulefase de wedstrijden makkelijk tot winst kon omzetten, bleek het team van Koopman een maatje te sterk. Koopman won met 3-2 en dit jaar zou het toernooi een nieuwe kampioen krijgen.

Het team van Koopman speelde in de finale sterk en kwam al snel op 1-0. Toen de 2-0 kwam leek de wedstrijd gespeeld. De spelers van Menzis rechtten hun rug en kwamen op 2-1. Menzis wilde en kreeg ook enkele kansen. Jammerlijk werden deze gemist en het gevolg is dan dat die aan de andere kant wordt gemaakt. Team Koopman maakte één van de mooiste goals van deze middag. De bal werd keurig aangenomen en een geplaatst schot tussen de benen van de keeper resulteerde in de 3-1. Het paste net. Menzis kwam nog wel op de 3-2, maar daar bleef het bij. Koopman Assurantiën werd de terechte kampioen.

Vrijwilligers bedankt

Aan het eind van vorig seizoen hebben de vrijwilligers een brunch aangeboden gekregen bij café-restaurant Waaijer te Langeveen. Deze brunch is als blijk van waardering voor hun inzet over het afgelopen seizoen.

En ook dit jaar gaan de vrijwilligers door. Iedereen die afgelopen weekend op sportcomplex 't Schreuder is geweest zal het beamen. Het was een prachtige seizoenopening. Mede dankzij de inzet van veel vrijwilligers. Een club dat midden in de samenleving staat kan niet zonder vrijwilligers. Ook op deze plek willen wij hen bedanken voor al het werk wat zij voor de vereniging doen. Veel werkzaamheden, die zij uitvoeren zijn onbetaalbaar. De vrijwilligers zullen naast het organiseren van bovenstaande toernooien en jeugdpresentatie ook dit jaar weer diverse teams voorzien van oefenstof. De activiteitencommissie organiseert weer veel activiteiten (winteractiviteit, broodjesactie, mixtoernooi, stratentoernooi, jeugdkamp en meer) georganiseerd. Zo zijn er diverse vrijwilligers actief in de verschillende commissies. De ene vrijwilliger is bezig met het onderhoud van het clubgebouw, de andere weer bezig met de staat van de velden en een ander met de reclameborden. Kortom: de vrijwilligers steken bij VV Langeveen de handen uit de mouwen en ook dit jaar zullen zij dat doen.

Meest Gelezen