
Samenvatting van de wedstrijden die de teams van basketbalvereniging Jolly Jumpers hebben gespeeld. Het betreft alleen korte berichten, welke afgelopen week gespeeld zijn.Jolly Jumpers 1 - Almonte 1 76-59 (18-14;19-15;24-7;15-15)
Jolly Jumpers Dames 1 speelde haar laatste oefenwedstrijd in de voorbereiding, voordat volgende week de competitie los barst. Almonte uit Eindhoven is vorig seizoen gepromoveerd naar de promotiedivisie, maar door de samenvoeging tot aan de kerst van de promotiedivisie en de eredivisie maken ze gelijk de grote stap naar de eredivisie. Almonte bestaat net als Jolly Jumpers uit een jong team, onder leiding van de ervaren coach Marie-José Allers.
Jolly Jumpers begon de wedstrijd furieus. Met snel aanvallend spel en druk in de verdediging, wist Jolly Jumpers met een kleine run een voorsprong te pakken van 12-4. Daarna speelde Jolly Jumpers te onrustig en zo goed als ze aan de wedstrijd begonnen, zo ver zakten ze af, zowel aanvallend als verdedigend. Hiermee gaf dames 1, Almonte de kans om in de wedstrijd terug te komen. Almonte schoot met scherp vanaf de kop van de bucket, waardoor het kwart werd afgesloten met slechts een kleine voorsprong 18-14. Ook in het tweede kwart kende Jolly Jumpers nog te veel dalen. In de 7e minuut kwam Almonte langszij (27-27). Na een time-out aan de kant van Jolly Jumpers, werd de weg naar de basket toch opnieuw gevonden. Via een 10-2 run werd de kleedkamer opgezocht met 37-29 voorsprong.
De tweede helft startte Jolly Jumpers opnieuw sterk. Door de tegenstander goed onder druk te zetten, pakten de dames veel steals en konden via de fastbreak eenvoudige scores pakken. In dit kwart wordt dan ook de wedstrijd beslist. Almonte werd zodanig onder druk gezet dat hun aanvallend spel niet meer uit de verf kwam. Positief is dat speelsters die tot nu nog zoekende waren naar hun vorm, in dit kwart op stonden en hun aandeel in de scores mee gingen pakken. En dat is prettig om te weten, dat Jolly Jumpers meerdere go to speelsters heeft. In het vierde kwart werd nog even wat geëxperimenteerd in de verdediging aan Tubbergse zijde, waarna de eindstand bepaald werd op 76-59.
Jolly Jumpers reist volgende week zondag af naar Amsterdam voor het eerste competitieduel tegen CTO Amsterdam.
Vrouwen onder 20 verliest in het eerste kwart de wedstrijd tegen Cangeroes (Cangeroes - Jolly Jumpers Vu20-1 78-63, 26-13;16-16;16-16;20-18)
De vrouwen onder 20 reisden al vroeg af naar Utrecht. Onder leiding van Annelies Bussink, werd de wedstrijd eigenlijk al beslist in het eerste kwart. Veel balverlies tegen de fullcourtpress van Cangeroes, leverde gelijk een forse achterstand op. Coach Bussink: “we speelden veel te wisselvallig en met te weinig durf, we lieten ons te veel de kaas van het brood eten”. Pas in het tweede kwart ging Jolly Jumpers mee doen in de wedstrijd. Met meer druk in defense en vooral punten scorend uit de fastbreak deed Jolly Jumpers niet onder tegen Cangeroes. De opgelopen achterstand werd echter niet meer goed gemaakt, ook omdat te veel vrije worpen gemist werden.
Heren 1 pakt de winst in Hengelo (Twente Buzzards 2 - Jolly Jumpers HS1 54-64)
Vorige week werd verloren van Twente Buzzards 1, vandaag stond het duel tegen het tweede team op het programma. Tot aan de rust ging de wedstrijd gelijk op. Jolly Jumpers kwam na de rust beter uit de kleedkamer en wist daardoor een voorsprong te pakken. Twente Buzzards kon in het laatste kwart de druk niet meer aan en hield zich meer bezig met de scheidsrechters dan met de wedstrijd. Gevolg was dat ze daardoor zo ontregeld waren, dat Jolly Jumpers met de winst aan de haal kon gaan. Eindstand: 54-64.
Heren 2 zet titelaspiraties voorlopig in de ijskast (Peatminers 2 - Jolly Jumpers HS2 41-81)
Heren 2 heeft de platte wagen even in de ijskast gezet, na de gevoelige nederlaag tegen Peatminers 2 41-81. De komende vier weken zullen er andere accenten gelegd moeten worden op de training.
Forse nederlaag Dames 2 (Dames 2 - Twente Buzzards 1 38-67, 8-22;12-12;16-4;17-14)
Dames 2 kent een moeilijke seizoenstart met drie achtereenvolgende wedstrijden tegen mogelijke titelkandidaten. Vandaag werd gespeeld tegen Twente Buzzards uit Hengelo, de kampioen van vorig seizoen in de Rayon Hoofdklasse. Tot aan de 7e minuut ging de wedstrijd gelijk op, 8-8, waarna Jolly Jumpers slecht uit een time-out kwam en in drie minuten een 0-12 run om de oren kreeg. Twente Buzzards ging het tweede kwart in met een 8-22 voorsprong. In het tweede kwart konden de Tubbergse dames wel wat tegengas bieden. De punten kwamen in dit kwart bij Twente Buzzards wat moeizamer tot stand, wanneer de meeste punten vanaf de vrije worplijn werden gescoord. Het begin van de tweede helft kenmerkte zich doordat beide teams moeizaam tot scoren komen. De eerste punten aan Tubbergse kant werden pas in de 5e minuut van het derde kwart gemaakt (22-40). Daarna werd de onervarenheid van Jolly Jumpers 2 goed uitgespeeld door Twente Buzzards, die met een tempoverhoging de wedstrijd definitief op slot gooide. Stand na het derde kwart 24-50. In het vierde kwart liet Jolly Jumpers, onder aanvoering van Imke Everlo, zien dat ze gaandeweg het seizoen tot meer in staat zullen zijn, wanneer het team elkaar wat meer gaat vinden op het veld.
Dames 3 (Vu20-2) - Twente Buzzards 2 38-67
De Vrouwen U20 hadden het opnieuw zwaar tegen een fysiek spelend en ervaren Twente Buzzards 2.
Dames 4 verliest eerste competitiewedstrijd (Stars 84 – Jolly Jumpers Dames 4 31-27)
Dames 4 speelde in Vroomshoop haar eerste competitiewedstrijd van dit seizoen. Na een rommelige start waarin de ballen niet door het netjes wilden, werd zowel de aanval als verdediging in het tweede kwart goed opgepakt. Dit werd goed doorgezet tot aan het 4e kwart. Helaas verliep het 4e kwart niet goed voor de dames uit Tubbergen. Hier maakte Stars 84 optimaal gebruik van, waarbij Stars 84 in de eindfase beter de basket wist te vinden dan Jolly Jumpers. De wedstrijd werd nipt verloren met 31-27.
Tweede wedstrijd dames 5 gaat nipt verloren (Risne Stars Dames 1 - Jolly Jumpers Dames 5)
Na de nederlaag van vorige week tegen Peatminers, waarbij vooral veel balverlies geleden werd, tapte Dames 5 vandaag uit een ander vaatje. Tegen Risne Stars werd het een gelijk opgaande wedstrijd waarbij strak werd gefloten. Beide teams konden na de 5e teamfout daardoor veelvuldig naar de vrije worplijn. In tegenstelling tot vorige week waren de contouren wat dames 5 graag wil spelen veel duidelijker. Ook de verdediging stond stukken beter. Tot het einde van de wedstrijd bleef het spannend en uiteindelijk gaven de geslaagde vrije worpen van Risne Stars de doorslag voor de helaas tweede nederlaag. Toch is het gevoel dat overblijft anders als vorige week, hierop kan dames 5 voortbouwen in de volgende wedstrijd.
Jongens U18 spelen goed samen, maar nog onvoldoende voor de eerste overwinning (Risne Stars Ju18 - Jolly Jumpers Ju18 66-51, 14-12;11-13;28-17;16-9)
Net als vorige week gaf uiteindelijk de onervarenheid van de jongens uit Tubbergen de doorslag. In de eerste klasse spelen, betekent toch een tandje harder, net iets sneller spelen en harder verdedigen. De jongens konden de eerste helft goed meekomen, gezien de ruststand van 25-25. Daarna was de koek op bij de jongens en trok Risne Stars de wedstrijd naar zich toe door in de tweede helft toe te slaan.
Meisjes U16-1 boekt grote overwinning op de jongens van Amical 2 (Amical Ju16-2 – Jolly Jumpers Vu16-1 8-140, 2-24;0-34;4-39;2-43)
De jonge meiden van de onder 16-1 pakte afgelopen vrijdagavond een ruime overwinning op de jongens Amical. De jonge meiden waren te snel in de omschakeling voor de oudere jongens. Ook schoten de meiden met scherp van buiten de bucket.
Meisjes U16-2 pakt de punten in Almelo (Uitsmijters VU16-1 -Jolly Jumpers Vu16-2 27-56)
Na de monsterzege van vorige week moesten de dames het opnemen tegen Uitsmijters. Onder leiding van Manon Everlo, startte de U16-2 goed aan de wedstrijd. Het werd een snelle wedstrijd, met veel steals en fastbreaks, waarbij de basis voor de overwinning in het eerste kwart werd gelegd.
Mix U14 zet samenspel van vorige week door (Jolly Jumpers Mix U14 - Valley Bucketeers Mix U14 106-11)
Zowel Jolly Jumpers als Valley Bucketeers uit Hellendoorn zijn gemengde teams van jongens en meisjes. Het lijkt aan Tubbergse zijde na twee wedstrijden gespeeld een gouden combinatie. Met snel en verzorgd basketball werd door het team vanuit een goede verdediging de basis gelegd voor een eenvoudige overwinning. Maran Lambregts had als controlerende spelverdeelster een belangrijke rol in de wedstrijd. Tevreden kijken de coaches Ewald Hams en Rosanné Hofste terug op een duel waar nagenoeg iedereen een gelijk aandeel had in de scores.
Meisjes U14-1 loopt averij op in Hengelo (Twente Buzzards Ju14-1 - Jolly Jumpers Vu14-1 30-24)
Jolly Jumpers begon sterk aan de wedstrijd, maar de aanval werd niet goed doorgespeeld. Gevolg was een minimale score bij aanvang rust: 14-16. In het derde kwart vielen de scores nog steeds moeizaam aan beide kanten. Twente Buzzards kwam het eerste los met een kleine run van 6-0, waardoor de meiden op drie punten achterstand kwamen. Eén van de speelsters aan Tubbergse kant ging vervolgens door haar enkel, waardoor Jolly Jumpers én de concentratie kwijt raakte en de controle over de wedstrijd verloor. Drie keer balverlies en een open layup weggegeven, gevolgd door een bonus luidde de kleine nederlaag in. Ondanks dat Jolly Jumpers op het einde van de wedstrijd nog veel kansen kreeg, verliest de Vu14 uiteindelijk met 6 punten 30-24.
Coach Nikki Kamphuis: "We moeten werken in de aanval, aan het finishen van de bal en in de verdediging leren om jump to the ball te spelen".
Tweede overwinning meisjes onder 14-2
Na een goede warming-up begon u14-2 goed aan de wedstrijd tegen Landstede Zwolle u14-1. De meiden speelden goed samen en konden allemaal de weg naar de basket vinden. Door de strakke verdediging kon Landstede Zwolle niet bij de basket komen en hadden de Tubbergse meiden veel steals te pakken. Door de ruime voorsprong en het goede samenspel kon de aanval goed worden geoefend. Dit heeft er voor gezorgd dat de meiden een prima wedstrijd hebben gewonnen met als eindstand 102-2.
Meisjes U12-1 wint van Twente Buzzards
De meisjes tot 12 jaar team 1 heeft met 66-10 gewonnen van Twente Buzzards uit Hengelo. Een time-out moest er aan te pas komen om het nerveus gestarte Jolly Jumpers in het gareel te krijgen. Daarna stoomde Jolly Jumpers via de ruststand 36-10 met een aangescherpte verdediging door naar een 66-10 overwinning. De coaches Huub Frons en Oscar Dupont waren vooral blij met de uitvoering van de verdediging.
Meisjes U12-2 boekt tweede overwinning
De meisjes tot 12 jaar team 2 speelde thuis tegen Kikkers uit Borne. Een spannend duel ontstond, waarbij Jolly Jumpers de gelukkige winnaar werd met 49-46.
Meisjes U10 speelt eerste Peannuttoernooi
De meisjes U10 speelde hun eerste Peannuttoernooi in Vriezenveen. In deze gemengde competitie is het de bedoeling dat jonge kinderen met respect en sportiviteit hun eerste wedstrijdjes spelen. Drie wedstrijden werden gespeeld, waarvan één gewonnen tegen Olstars. De meisjes hebben hard gewerkt en hebben lekker gespeeld
Valley Bucketeers-Vu10 6-2; Vu10-Olstars 10-2; Vu10-Risne Stars 3-4.