
De gemeente gaat een subsidie in het leven roepen om beheerders van accommodaties die een maatschappelijk doel nastreven, te helpen de energielasten omlaag te brengen. De subsidie, die voortkomt uit de zogeheten Cogasgelden, kan tot 1 januari 2013 aangevraagd worden voor energiebesparingsmaatregelen en voor het opwekken van duurzame energie.
De gemeente gaat een subsidie in het leven roepen om beheerders van accommodaties die een maatschappelijk doel nastreven, te helpen de energielasten omlaag te brengen. De subsidie, die voortkomt uit de zogeheten Cogasgelden, kan tot 1 januari 2013 aangevraagd worden voor energiebesparingsmaatregelen en voor het opwekken van duurzame energie.
Accommodaties die in aanmerking komen zijn de binnen- en buitensportaccommodaties, de dorps-, parochie- en clubhuizen en de bibliotheken. De subsidie is gericht op energiebesparing, dus alleen de simpele vervanging van wat lampen is niet voldoende.
Wethouder Gerrit Ophof geeft het doel van de subsidie aan: "Dit is een unieke gelegenheid voor beheerders van gemeenschapsgebouwen om een steentje bij te dragen aan het milieu, maar natuurlijk ook om in de toekomst te besparen op de energierekening."
Cogasgelden
De 9 Overijsselse gemeenten die mede-aandeelhouder zijn van Cogas, hebben een extra dividend gekregen. In het geval van de gemeente Tubbergen gaat het om €571.000, wat de gemeenteraad graag wil teruggeven aan de bevolking. Dat kan natuurlijk in de vorm van een directe betaling, maar het leek de politici beter om dat in de verduurzaming van particuliere woningen en accommodaties (sporthallen, club- en dorpshuizen) te stoppen. Voor het energieloket is €160.000 beschikbaar gesteld en per dorpsraad €5.000.
Aanvragen subsidie
De subsidie bedraagt maximaal 75% van de totale investering. Er wordt dus een eigen bedrage gevraagd van minimaal 25%. En als in een dorp meer dan het beschikbare bedrag van 36.000 euro aangevraagd wordt, dan wordt de subsidie naar rato van het aangevraagde bedrag verdeeld.
Na de sluitingsdatum bekijkt het college hoeveel geld per dorp aangevraagd is en worden de beschikbare gelden verdeeld.
Bedrag per dorp
De dorpen Vasse, Reutum en Langeveen hebben elk al een bijdrage van €50.000 toegezegd gekregen voor de nieuwbouw of voor uitbreidingsplannen van gemeenschapshuizen. Dit geld wordt besteed aan duurzame maatregelen.
Voor de overige dorpen is een bedrag van € 36.000 per dorp beschikbaar, in totaal dus €216.000.
Verdere gang van zaken
In de raadscommissievergadering van 18 juni wordt de gemeenteraad bijgepraat over het bovenstaande en - naar alle waarschijnlijkheid - wordt er op 2 juli over gestemd.
Hoogstwaarschijnlijk gaat de subsidie dan op 01-01-2013 in en zal dat tot 01-01-2014 doorgaan.