Jagers van WBE Tubbergen ruimen maar liefst 1500 kilo zwerfafval op

21 mrt 2016, 12:39 Nieuws
img 5211 e1458560060412
WBE Tubbergen

Jagers van de lokale jagersverenigingen hebben afgelopen zaterdag maar liefst 1.500 kilo aan zwerfvuil opgeruimd in de buitengebieden van Tubbergen en de omliggende dorpen. Het opruimen van het gebied is voor de jagers een jaarlijks terugkerende activiteit.

"Wij voelen ons verantwoordelijk voor het gebied dat wij als jager beheren", zegt Barend Wijman. Hij coördineert de schoonmaakdag en andere activiteiten voor de WBE Tubbergen . "We werken samen met alle andere partijen die zich verbonden voelen met het landschap, samen zorgen we voor een schone leefomgeving. Zaterdag werkten we samen met bijna alle jachtcombinaties die onze wildbeheereenheid telt. Afval en zwerfvuil hoort simpelweg niet in het buitengebied. Het is slecht en in sommige gevallen zelfs levensbedreigend voor de flora en fauna. Vanuit de verantwoordelijkheid die wij hebben voor ons jachtveld en onze leefomgeving ruimen we jaarlijks het hele gebied op."

Voorbumper en computer

WBE Tubbergen heeft meer dan 200 leden en is actief in de gemeente Tubbergen. Dit jaar haalden de jagers 1500 kilo, ofwel een volle afvalcontainer van 15 m3, aan zwerfafval op. Wijman: "Het merendeel van het vuil betrof plastic en blikjes dat door scholieren en recreanten gewoon van zich afgegooid wordt. Maar ook huisvuil troffen we aan. Klaarblijkelijk zijn er mensen die de moeite nemen om hun huisvuil te bundelen in kleine zakken en deze dan dumpen in een sloot. Een opmerkelijke vondst dit jaar was: een voorbumper van een auto in Albergen en een computer met beeldscherm in een sloot aan 't Lädderken."

Jagen en natuurbeheer

Jagers zijn het grootste, opgeleide vrijwilligersnetwerk in het Nederlandse buitengebied. Jagers onderhouden het landschap, leggen nieuwe natuur aan, maken en plaatsen eendenkorven en tellen en monitoren dieren. Hun vrijwillige inzet staat gelijk aan 13.000 fulltime banen op jaarbasis.