Tweede gezellige 'Noaberdag' in Vasse, Mander en Hezingen

21 sep 2012, 14:27Nieuws
wd7jrmvkdno2sbzsefcozmblf 76424
Veel buurten en straten in Vasse en de buurtschappen Mander en Hezingen doen morgen mee met de landelijke Burendag onder de toepasselijke Twentse naam 'Noaberdag'. Dit is de 2e keer dat Vasse het organiseert.
Veel buurten en straten in Vasse en de buurtschappen Mander en Hezingen doen morgen mee met de landelijke Burendag onder de toepasselijke Twentse naam 'Noaberdag'. Dit is de 2e keer dat Vasse het organiseert.
Ruim 100 noabers van de Manderseweg in Vasse èn Mander gaan morgen aan de slag om de straat veiliger en schoner te maken. Zij starten om 10.30 uur met verse koffie en zelfgebakken taarten. Na de koffie zijn verschillende activiteiten bedacht om de buurt veiliger en ook mooier te maken. De noabers hebben vorig jaar samen zelfgemaakte 'verkeersmaatjes' gemaakt en geplaatst. Deze worden dit jaar opgeknapt: verdwenen vlaggetjes worden herplaatst en er worden reflectoren op de 'maatjes' geplaatst, zodat ze nog meer opvallen. Ook worden er dit jaar uilenkasten, houten kabouters en herfstkransen gemaakt die de straat in de herfst- en wintermaanden opsieren. Rond 15 uur wordt de burendag afgesloten met een borrel en een hapje.
Ook andere straten en buurten in Vasse slaan de handen ineen. Zo gaan de buren van de Booyinkstraat samen aan de slag om de speeltuin in hun straat op te knappen en gaat de Zoeke Brink een zwerfkei plaatsen met een inscriptie van de naam van de wijk. Noabers in Hezingen gaan borden plaatsen met de buurtschapsnaam, andere noabers gaan het kruisbeeld in hun buurt opknappen.
Vorig jaar heeft Vasse de publieksprijs gewonnen bij de verkiezing Duurzaam Dorp Overijssel. Eén van de onderdelen van dat plan was het duurzame project 'Noaberschap versie 2.0', een moderne versie van de oude buurthulp. De Noaberdag 2012 past heel goed in dit initiatief want de buurten worden leuker, socialer en veiliger als buren elkaar ontmoeten en zich samen inzetten voor hun buurt.
loading

Loading articles...

Loading