
Binnenkort zal burgemeester Mervyn Stegers de problemen met slecht mobiel bereik in het grensgebied met Duitsland aankaarten in een overleg met andere gemeenten in Noordoost-Twente. Dat zegde hij afgelopen maandagavond toe in antwoord op vragen van CDA-raadslid André Weeink.Weeink trok opnieuw aan de bel, omdat er volgens hem veel te weinig wordt gedaan om de problemen op te lossen. Eind 2012 had fractiegenoot Roy de Witte deze problematiek aangezwengeld n.a.v. het feit dat er in Langeveen, Mander en Manderveen slecht per mobiel gebeld kan worden. Daardoor ontstaan ook gevaarlijke situaties, denk bijvoorbeeld aan SMS-alerts die niet of veel te laat worden verstuurd.
Directe aanleiding voor Weeink is een voorval dat op Tweede Kerstdag plaatsvond. "Het is toen nog net goed gegaan, maar het had zo maar anders kunnen gaan. Een vrouw die hulp in wilde schakelen voor een andere vrouw, welke flauw was gevallen in Het Streu bij Mander, kon met haar mobiele telefoon de alarmcentrale niet bereiken."
De burgemeester denkt dat de kwestie niet op te lossen is met één extra mast. "Daarmee heb je niet gelijk het hele grensgebied afgedekt." Volgens hem is het beter om het onderwerp in te brengen tijdens een regionaal overleg en een brief te sturen naar de autoriteit die daarover gaat. "De providers gaan erover, niet de gemeente. Trouwens, dat het in Harbrinkhoek destijds wel gelukt is, heeft te maken met het feit dat het daar kennelijk wel economisch haalbaar is. KPN heeft dat zelf uitgezocht en later een extra mast geplaatst."
Het CDA-raadslid vroeg tevens aandacht voor de aanrijtijden van ambulances . Bij het voorval zou het te lang hebben geduurd, alvorens er een ambulance was. Weeink: "Volgens mij hebben we er zeker 40 of 45 minuten op gewacht." Burgemeester Stegers wijst er echter op dat ook dit geen verantwoordelijkheid van de gemeente is, maar van de ambulancedienst zelf. "De provincie, en ook de gemeenten, maken daarover afspraken met Ambulance Oost. Het streven is om in 95% van de gevallen op tijd aanwezig te zijn. Daarin zijn overigens verschillende gradaties." Bij spoedgevallen, waarbij letsel is opgelopen, is er de norm van een kwartier. In 2013 was de ambulance in 92% van de gevallen op tijd, zo weet Stegers. "Daarover zijn we, de ambulancedienst zelf ook, zeker nog ontevreden."