Meer mogelijk in kwijtschelding lokale belastingen

19 dec 2012, 10:48 Nieuws
schermafdruk 2021 01 06 092903

Nederlandse gemeenten hebben sinds begin 2012 meer beleidsvrijheid gekregen bij het verlenen van kwijtschelding van lokale belastingen. Dit komt omdat sinds 2011 en begin 2012 de wet- en regelgeving met betrekking tot kwijtschelding gewijzigd is. Zowel de gemeente Dinkelland als de gemeente Tubbergen gaan in de toekomst uit van het nieuwe beleid.

Nederlandse gemeenten hebben sinds begin 2012 meer beleidsvrijheid gekregen bij het verlenen van kwijtschelding van lokale belastingen. Dit komt omdat sinds 2011 en begin 2012 de wet- en regelgeving met betrekking tot kwijtschelding gewijzigd is. Zowel de gemeente Dinkelland als de gemeente Tubbergen gaan in de toekomst uit van het nieuwe beleid.

"Wij juichen dit toe omdat wij ons sterk maken voor de lage inkomens in onze samenleving. Door het aanmerken van de kinderopvangkosten als uitgave blijven mensen beschikbaar voor de arbeidsmarkt. Men is zo dus niet afhankelijk van een uitkering", aldus wethouder Jos Harmelink.

Kinderopvang aanmerken als uitgaven

Op het gebied van de kinderopvangkosten is er nu meer beleidsvrijheid mogelijk. Zo kunnen de netto-kosten van de kinderopvang tegenwoordig worden aangemerkt als uitgaven. Dit betekent dat de kosten voor kinderopvang, verminderd met de kinderopvangtoeslag van de Belastingdienst, als uitgave kunnen worden meegenomen in de berekening van het netto besteedbaar inkomen.

Door de nieuwe berekening houdt men dus feitelijk minder netto besteedbaar inkomen over. "Ouders met een inkomen net boven bijstandsniveau zullen hierdoor eerder voor kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen in aanmerking komen", aldus wethouder Annette Zwiep uit Dinkelland.

Hogere inkomensnorm voor 65+

In de oude situatie komen AOW-ers in mindere mate voor kwijtschelding in aanmerking. In de nieuwe situatie hebben beide gemeenten de mogelijkheid de kwijtscheldingsnorm voor 65-plussers te verhogen tot 100% van het bedrag dat zij aan AOW ontvangen. Dit in plaats van de grens tot 100% van de toepasselijke bijstandsnorm (het bedrag dat men aan bijstand ontvangt). Hiermee wordt nu voorkomen dat de AOW-ers hun kwijtschelding onbedoeld kwijtraken.

Kwijtschelding aan kleine ondernemers

Personen die een bedrijf of zelfstandig beroep uitoefenen, de zogenaamde kleine ondernemers, kunnen sinds 1 april 2011 in aanmerking komen voor kwijtschelding van hun privé-belastingschulden. Voorwaarde is wel dat de gemeenteraad deze mogelijkheid voor hen openstelt. Het college van B&W is er niet voor en zal de gemeenteraad voorstellen er niet mee akkoord te gaan. Er zijn namelijk argumenten die er voor pleiten niet mee te gaan met deze mogelijkheid:

  • De doorlooptijd van de behandeling van een kwijtscheldingsverzoek is erg lang. Feitelijk kan pas na afloop van het belastingjaar, aan de hand van het jaarverslag en de aangifte inkomstenbelasting, worden vastgesteld welk inkomen de ondernemer heeft genoten.
  • De voorwaarden waaronder kwijtschelding wordt verleend, zijn gelijk aan de voorwaarden die voor natuurlijke personen gelden. Dat wil zeggen dat van dezelfde betalingscapaciteit en hetzelfde vermogen wordt uitgegaan. In de praktijk betekend dit dat bij een vermogen van ongeveer €1.500 geen kwijtschelding wordt verleend en een eventuele auto niet méér waard mag zijn dan €2.269. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft toegezegd te regelen dat het voor het bedrijf of zelfstandig beroep noodzakelijk vermogen niet zal worden meegenomen in de berekening voor de kwijtschelding. Echter, tot nu toe is hier nog geen besluit over genomen.
  • Verder is het vaststellen van het inkomen, mede door allerlei ondernemerskortingen van de Belastingdienst, dusdanig specialistisch dat een verzoek om kwijtschelding door een extern bureau zal moeten worden beoordeeld. Dit is erg kostbaar en kan oplopen tot €400 per beoordeling. De kosten voor beoordeling zullen in de meeste gevallen dus hoger zijn dan het bedrag waarvoor kwijtschelding wordt verleend. Elke aanvraag zal volledig behandeld en beoordeeld moeten worden, ook als op voorhand al duidelijk is dat kwijtschelding niet zal worden verleend.
  • Het verlenen van kwijtschelding aan ondernemers kan een ongelijke concurrentiestrijd in de hand werken.
  • Een bijkomend nadeel is verder nog dat, totdat op het verzoek is beslist, uitstel van betaling van de gemeentelijke belastingen zal worden verleend. Als blijkt dat de ondernemer niet voor kwijtschelding in aanmerking komt, moet er vervolgens alsnog ingevorderd worden.